Getty Images/Stuart Franklin

26.10.2020 | 23.14

Odličan pet: Seferović i Nunjez za maksimalne Orlove

Benfica Lisbon

Fudbaleri Benfike savladali su Belenenseš 2:0 u poslednjoj utakmici petog kola portugalske Primerie.

Haris Seferović

Carlos Rodrigues/Getty Images

Posle pet odigranih utakmica Benfika jedina u Portugalu ima svih pet pobeda.

Poslednja žrtva lisabonskih Orlova bili su fudbaleri Belenenseša. Već u šestom minutu je iskusni napadač Haris Seferović udarcem glavom matirao odbranu gostiju, da bi konačan rezultat petnaestak minuta pre kraja postavio 21-godišnji Darvin Gabrijel Nunjez. Mladom Urugvajcu to je bio prvi gol otkako je u Benfiku stigao iz španske Almerije. Izabran je i za igrača utakmice.

Benfika je prva na tabeli sa maksimalnih 15 bodova ispred najvećih rivala Porta i Sportinga (meč manja), koji imaju po 10 bodova.