Mančesterski derbi po meri Liverpula

Fudbal - video 27. apr 201720:31 > 22:57
Clive Brunskill, Getty Images

U derbiju Mančestera između Sitija i Junajteda, u okivru zaostalog meča 26. kola nije bilo pobednika (0:0). Takav rezultat najviše odgovara trećeplasiranom Liverpulu koji se tako, još uvek, nalazi na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Posle ovog remija Siti je ostao na četvrtoj poziciji  sa 64 bodova dok Junajted peti sa bodom manje. Ekipa Liverpula je treća sa 65 osvojenih bodova ali i utakmicu više u odnosu na mančesterske klubove.

Igrači Pepa Gvardiole pokazali više motiva za pobedom u ovom meču od Junajteda koji se, po prikazanoj igri, zadovoljniji nerešenim ishodom.

Igri Sitija i te kako je nedostajao povređeni David Silva, pošto Građani nisu uspevali da dođu do pravog završnog pasa i tako ugroze gol Davida De Hee, uprkos tome što su poslednjih desetak minuta igrali sa igračem više zbog isključenja veziste Junajteda Maruana Felainija.

Meč je obeležio i povratak na teren oporavljenog Gabrijela Žezusa koji je zaigrao u finišu i uspeo da zatrese mrežu ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

Prva prava šansa viđena je u devetom minutu. Vezista Sitija Kevin De Brujne došao je do lopte na desnoj strani, uputio oštru loptu ka Serhiju Agueru koji pogađa stativu.

U 25. minutu, umalo da kiks Klaudija Brava iskoriste igrači Junajteda ali se Čileanac iskupio i refleksnom intervencijom na šput Miktarjana spasao svoju mrežu.

Sredinom poluvremena ekipa Pepa Gvardiole počinje sve više da pritiska Junajted, a očigledno raspoloženi Aguero dva puta pokušava da ugrozi gol Davida de Hee.

Šansa za Junajted u finišu poluvremena. Posle prekida Ander Erera je sam bio na drugoj stativi međutim glavom je šutirao pored gola. To je ujedno bila i poslednja šansa u prvih 45 minuta.

Početak drugog poluvremena protekao je u nešto sporijem ritmu. Siti ima dominaciju u posedu lopte ali uprkos tome nije uspeo da dođe do konkretne šanse.

Nastavio je Siti sa konstantnim napadima, međutim, igrači Junajteda su se organizovano branili i osujećivali svaki pokušaj da zaprete golu De Hee.

Tek što se vratio u startnu postavu Građana golman Bravo je doživeo povredu zbog čega ga je u 79. minutu zamenio Vili Kabaljero.

U 83. minutu Maruan Felaini unosi „vatru“ u inače miran derbi, i zbog udaranja glavom Aguera dobija crveni karton pa je ekipa Žozea Murinja poslednjih desetak minuta igrala sa igračem manje.

U 86. minutu Brazilac Gabrijel Žezus, dobija šansu i upisuje prve minute posle povrede koju je doživeo sredinom februara.

Samo nekoliko minuta po ulasku na teren Žezus je bio na putu da ponovo postane junak plavog dela Mančestera, međutim njegov pogodak u 91. minutu sudija Martin Etkinson poništio je zbog ofsajda.

Velika šansa u 95. minutu za Siti međutim, Aguero je za korak kasnio pa je loptu poslao preko gola pa je rezultat ostao nepromenjen.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.