Sigurdson kao Piksi kaznio Junajted

Fudbal - video 30. apr 201714:57 > 14:59
Michael Steele/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda i Svonsija igrali su nerešeno 1:1 u prvom nedeljnom meču odigranom u okviru 35. kola Premijer lige.

Vođstvo Junajtedu doneo je Vejn Runi iz penala u nadoknadi prvog poluvremena, da bi Svonsi izjednačio preko Gilfija Sigurdsona.

‚Crveni đavoli‘ i Svonsi su odigrali izjednačen susret, u kojem nijedan od dva tima nije imao mnogo izglednijih prilika.

Prvu šansu na utakmici imao je Fernando Ljorente, koji je odlično šutirao pod prečku unutar šesnaesterca, ali je David de Hea odlično reagovao. Bio je 14. minut, a samo nekoliko trenutaka kasnije, Džesi Lingard je imao odličnu priliku, ali je Lukaš Fabijanski odbranio njegov šut.

Do samog kraja prvog poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, da bi u nadoknadi Fabijanski napravio faul posle kojeg je sudija pokazao na belu tačku. Runi je odlično izveo penal i doveo Junajted u vođstvo pred sam kraj prvog dela igre.

Runi je bio akter prve šanse u nastavku igre, šutirao je sa desetak metara, ali je pogodio jednog od saigrača. Junajted je imao veliki problem da stvori prilike, što je Svonsi kaznio u 79. minutu. Tada je Runi skrivio faul na oko 20 metara od gola, a Sigurdson je izveo slobodni udarac u stilu Dragana Stojkovića Piksija. De Hea nije mogao da reaguje, pošto je bio na suprotnoj strani gola, ali je napravio grešku time što je Andera Ereru poslao u živi zid.

Lingard je pet minuta kasnije mogao da donese sva tri boda Junajtedu, sjajno je skočio posle centaršuta i loptu poslao pod prečku, ali je Fabijanski ponovo bio na pravom mestu. Sudija je odlučio da produži utakmicu za šest minuta, posebno zbog povrede fudbalera Svonsija Džefersona Montera. Tokom utakmice povredili su se i defanzivci Mančester Junajteda Luk Šo i Erik Baili.

Posle tog remija, Junajted je ostao na petom mestu sa 65 bodova, koliko ima i Siti na poziciji ispred, ali uz utakmicu manje i bolju gol razliku. Svonsi je na 18. poziciji sa 32 boda, na dva od Hala, koji je van opasne zone.