Titula se vraća na Stamford Bridž, Čelsi je šampion!

Fudbal - video 12. maj 201722:36 > 23:13
Getty Images/Laurence Griffiths

Dva gola u celoj sezoni postigao je rezervni napadač Čelsija, Miši Batšuaji, ali onaj drugi bio je vredan titule. Čelsi je slavio u gostima protiv Vest Bromvič Albiona sa 1:0, i na taj način stekao nedostižnu prednost ispred Totenhema, samim tim po šesti put postao šampion Engleske.

Titula se nakon dve godine vraća na Stamford Bridž, a Antonio Konte je uradio upravo ono zbog čega je doveden – napravio je od Plavaca najbolju ekipu na Ostrvu.

Čelsi je u prvom poluvremenu duela sa VBA imao 14 šuteva, od toga samo jedan u okvir gola. Početkom drugog poluvremena, Viktor Mozes je propisno namučio Fostera, ali je nakon odlične intervencije golmana Vest Brom rezultat ostao nepromenjen.

Nastavili su „Plavci“ sa pokušajima da postignu zlata vredan gol, ali je VBA odolevao i u 72. minutu čak bio nadomak vođstva.

Nakon dodavanja Livermora, Šadli je imao odličnu priliku, ali je šutirao pored gola.

Deset minuta kasnije, rezervista Batšuaji izrastao je u heroja Čelsija. Iskoristio je ubačenu loptu Aspilikuete sa desne strane i savladao Fostera.

Bio je to gol dovoljan za trijumf Čelsija, koji sada ima deset bodova više od Totenhema, i obezbedio je drugu šampionsku titulu u poslednje tri sezone.

Od dolaska Romana Abramoviča, klub je osvojio svih pet titula u Premijer Ligi.

U tekućoj sezoni, Antonio Konte je od ekipe napravio pravu mašineriju, koja je dobila 28 od 36 odigranih mečeva. Čelsi je najefikasniji tim u ligi, i ima drugu najbolju odbranu.

Pogledajte sve rezultate i parove kola, kao i tabelu.