Izvor: Clive Mason, Getty Images Sport
Fudbal 15.07.2017 | 13:51 > 13:57

Arsenal slavio u Australiji, sva tri gola u prvom delu

Arsenal FC

Fudbaleri Arsenala savladali su WS Vondererse sa 3:1 u drugom i poslednjem pšrijatlejskom meču na turneji u Australiji.

Olivije Žiru

Izvor: Getty Images/Julian Finney

Arsen Venger je ovaj meč igrao sa praktično dve postave, prva je igrala do 66. minuta, a na poluvremenu je zamenjen samo golman Ospina.

Sva tri gola tim iz Londona postigao je u prvom poluvremenu, a strelci su bili Olivije Žiru u 33, Aron Remzi u 37. i Mohamed Elneni u 44. minutu.

Konačan rezultat postavio je Stiven Luštica u 58. minutu.

Arsenal se sada seli u Šangaj gde će igrati protiv Bajern Minhena, a onda će u Pekingu igrati sa Čelsijem.

Ozil rekao saigračima: Idem u Junajted

Kako prenose engleski mediji ofanzivni vezista Arsenala Mesut Ozil saopštio je kolegama u klubu da će napustiti London, a da će njegovo novo odredište biti Mančester Junajted.

Žiru: Posrećilo mi se protiv Zvezde

Napadač Arsenala Olivije Žiru bio je jedini strelac u pobedi nad Crvenom zvezdom (1:0) u trećem kolu grupne faze Lige Evrope. Francuski reprezentativac je posle meča istakao sjajnu atmosferu na stadionu "Rajko Mitić", a prokomentarisao je i situaciju kod postignutog gola.

Navijači na severu i sat vremena nakon meča

I pored poraza od Arsenala u trećem kolu grupne faze Lige Evrope, brojni su navijači Crvene zvezde koji stadion "Rajko Mitić" nisu napustili nezadovoljni.

Milojević: Ne znam da li je bio crveni, presudio Žiru

U dugo očekivanoj utakmici između Crvene zvezde i Arsenala u trećem kolu Lige Evrope, sva tri boda pripala su engleskom timu, a trener crveno-belih Vladan Milojević kaže da poraz boli od koga god da je.