Izvor: David Ramos, Getty Images
Fudbal 18.07.2017 | 06:05 > 06:11

Junajted slavio u Salt Lejku, Lukaku postigao prvi gol

Manchester United

Mančester junajted upisao je pobedu i u drugom kontrolnom meču na američkoj turneji. Slavili su Crveni đavoli protiv Reala iz Salt Lejka 2:1.

Neobičan duel odigrale su dve ekipe, a slavili su Englezi sa 2:1.

Luis Silva doveo je ekipu iz Salt Lejka u vođstvo u 20. minutu, ali je junajted u narednih 20 minuta meča došao do preokreta.

Henrik Mhitarijan je u 29. minutu bio precizan za izjednačenje, a Romelu Lukaku je u 38. doneo svom timu pobedu prvim golom u dresu Junajteda.

Zanimljivu situaciju videli smo u 30. minutu meča kada se trener Reala odlučio na izmenu, ali ne jednog već svih 11 igrača. Real je pred kraj meča, ponovo u isto vreme zamenio još petoricu igrača, dok je sa druge strane, Žoze Murinjo na poluvremenu izveo na teren potpuno drugi tim, a zatim napravio još dve izmene.

Junajted je meč na kraju završio sa igračem manje jer je zbog grubog faula crveni karto dobio Antonio Valensija u 67. minutu.

U prvom meču u SAD, Junajted je bio bolji od LA Galaksija (5:2) a naredni izazov na turneji je duel sa gradskim rivalom Mančester sitijem za dva dana u okviru Internacionalnog kupa šampiona.