Izvor: Nigel Roddis/Getty Images
Fudbal 13.08.2017 | 16:19 > 16:25

Totenhem do tri boda sa igračem više

Tottenham Hotspur

Fudbaleri Totenhema pobedom su otvorili novu sezonu Premijer lige, pošto su na Sent Džejms Parku bili bolji od Njukasla 2:0 (0:0).

Eriksen, Totenhem

Izvor: Getty Images

Ekipa Maurisija Poketina preuzela je kontrolu nad utakmicom od samog starta. Spursi i pored većeg poseda i više šuteva u okvir gola nisu uspeli da na pauzu odu sa makar minimalnim vođstvom.

Utakmica je praktično rešena na početku drugog dela igre, kada je u 48. minutu crveni karton dobio Džondžo Šelvi zbog namernog gaženja Dele Alija.

Gosti su poveli golom upravo Dele Alija u 61. minutu, koji je odlično reagovao na dobar centaršut Kristijana Eriksena i lagano poslao loptu u mrežu. Tim Maurisija Poketina je potvrdila tri boda golom u 70. minutu. Eriksen se ponovo upisao u asistente, ali je ovoga puta uposlio Bena Dejvisa, koji je matirao golmana Eliota.

Najbolji strelac lige iz prošle sezone Hari Kejn propustio je šansu da postigne stoti gol za Spurse jer je u završnici meča pogodio stativu.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović nije bio u sastavu domaćeg tima.

Prvo kolo zatvoriće duel između Mančester Junajteda i Vesthema, a meč je na programu u nedelju od 17 časova, uz direktan prenos na Sport klubu 1.