Lukaku nezaustavljiv, Junajted izgleda odlično!

Fudbal - video 13. avg 201718:37 > 18:45
Dan Istitene/Getty Images

Fudbaleri Mančester junajteda počeli su novu sezonu u Premijer ligi sigurnom pobedom protiv Vest Hema kod kuće rezultatom 4:0.

Ekipa Žozea Murinja izgledala je odlično na premijeri pred svojim navijačima i najavila je borbu za titulu.

Sve linije tima sa Old Traforda delovale su veoma dobro, pa gosti iz Londona nisu imali šta da traže.

Nemanja Matić je još jednom pokazao da je Čelsi napravio veliku grešku što ga je pustio, a istakao se bivši napadač Evertona Romelu Lukaku koji je postigao dva gola.

Belgijanac je na prva dva zvanična meča za novi tim postigao već tri gola i deluje da je Murinjo pogodio sa pojačanjima ovog leta.

Igrač utakmice je ipak Markus Rašford koji je igrao na levoj strani i bio je nerešiva enigma za goste. Praktično je pri svakom kontaktu sa loptom pravio šansu za svoj tim, a na kraju nije imao sreće i da se sam upiše u strelce.

Od samog starta meča Junajted je preuzeo kontrolu, ali je u prvom delu imao problema da probije odbranu gostiju.

To se dogodilo u 33. minutu. Markus Rašford povukao je loptu na sredini, idealno je proigrao Lukakua nasamarivši odbranu Vest Hema, a Belgijanac je iz prve od stativu pogodio gol.

U nastavku se Junajted u potpunosti razigrao, pa je pravo čudo kako nije postigao još neki gol.

Lukaku je u 53. minutu duplirao prednost, pošto je bio najviši u skoku nakon centaršuta Mhitarjana.

Lukaku, Pogba, Rašford, Mhitarjan i Blind imali su u nastavku veoma dobre šanse, a na kraju su pobedu overili rezervista Marsijal i Pol Pogba koji su pogodili u 88. i 90. minutu.