Poraz Jokana kod kuće, prvenac Vile, sjajni Notingem

Fudbal - video 19. avg 201717:45 > 18:03
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

U četvrtom kolu engleskog Čempionšipa Fulam Slaviše Jokanovića poražen je kod kuće od Šefild Venzdeja, a prvi trijumf ostvarila je Aston Vila protiv Noriča.

Jedini gol na Krejven Kotidžu postigao je iskusni Škot Stiven Flečer u 63. minutu. Fulam je i posle četiri meča bez pobede, ali mu je ovo ujedno i prvi poraz pošto je u prethodna tri kola ekipa Slaviše Jokanovića zabeležila tri remija.

Jedan od favorita za plasman u Premijer ligu Aston Vila zabeležila je prvi trijumf ove sezone. Pobeđen je na Vila Parku Norič 4:2, a briljirao je Knor Hurihejn, koji je postigao het trik. Preostali pogodak delo je Andrea Grina, dok su se u strelce za Kanarince upisali Džoš Marfi i Nelson Oliveira. Posle ovog meča obe ekipe imaju po četiri boda na deobi 14. mesta sa još tri ekipe.

Još jedan bivši šampion Evrope došao je do trijumfa. Notingem Forest je protiv prošlosezonskog premijerligaša Midlzbroa zabeležio treći trijumf u prva četiri kola. Popularni Šumari slavili su 2:1, a strelci su bili Beri Meki u 16. i Deril Marfi u 79. minutu iz penala. Jedini gol za Boro postigao je Bendžamin Gibson. Četa iz Notingema nalazi se na deobi trećeg mesta sa Vulverhemptonom, pošto obe ekipe imaju po devet bodova, tri manje od vodećeg tandema Kardif i Ipsvič, koji i dalje imaju maksimalan učinak u prva četiri kola.

Ostali rezultati: Šefild Junajted – Barnsli 1:0, Bolton – Derbi 1:2, Bristol – Milvol 0:0, Ipsvič – Brentford 2:0, Preston – Reding 1:0, KPR – Hal 2:1, Vulverhempton – Kardif.