Michael Steele/Getty Images

26.08.2017 | 20.17 > 20:23

Rezervisti za slavlje Đavola, Šmajhel bolji od oca

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na "Old Trafordu" Lester Siti sa 2:0, a do trijumfa su došli najviše zahvaljujući igračima koji su na teren ušli sa klupe.

Mančester Junajted

Getty Images Sport, Michael Regan

Dugo su Crveni đavoli opsedali gol Lestera, a terensku dominaciju nije uspeo da kruniše Romelu Lukaku, kojem je golman Lisica Kasper Šmajhel odbranio jedanaesterac u 52. minutu.

Šmajhel junior je tako učinio nešto što nije uspelo ni njegovom ocu Peteru, legendi Mančester Junajteda. On je jedini Šmajhel koji je odbranio penal na "Old Trafordu" u Premijer ligi.

Ipak, ključan potez menadžera Mančester Junajteda Žozea Murinja je bili uvođenje na teren rezervista Markusa Rašforda i Maruana Felainija, koji su na kraju bili i strelci.

Mladi Rašford je neometan savladao Šmajhela u 70. minutu, tri minuta pošto je ušao u igru, kada je odlično reagovao posle kornera Mihtarijana.

U 82. minutu Džesi Lingard je uposlio Felainija, koji je bio u petercu i postigao gol, a sudija nije reagovao na signalizacije igrača Lestera koji su tražili ofsajd.

Mančester Junajted posle tri kola ima maksimalnih devet bodova, i uz gol razliku 10:0 je zaseo na prvo mesto na tabeli Premijer lige. Lester je zabeležio drugi poraz i ima jednu pobedu i tri boda na 16. poziciji pre nekompletiranog kola.