PL: Palas se povampirio, sedmica nemilosrdnog Sitija

Fudbal - video 14. okt 201717:52 > 17:53
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Čelsi na Selhurst parku 2:1, u okviru osmog kola Premijer lige, i došli do prvih golova i bodova u novoj sezoni.

Reprezentativna pauza je očigledno prijala timu Roja Hodžsona, pošto je je Palas od starta napao šampiona i na kraju zabeležio zasluženu pobedu.

Već u 11. minutu domaćin je došao u vođstvo, šutirao je Kabaj, a lopta se na putu do mreže odbila od Aspilikuete i završila u mreži.

Samo sedam minuta bilo je dovoljno čelsiju da poravna rezultat, posle kornera koji je izveo Fabregas, najviši u skoku bio je Bakajoko.

U samom finišu poluvremena, povratak na teren posle povrede Vilfred Zaha krunisao je golom. Brzonogi napadač je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i rutinski savladao Kurtou. Do kraja meča tim Antonija Kontea je imao nekoliko prilika da izbegne poraz, ali je nepremostiva prepreka bio Speroni.

Šampion sad zaostaje deset bodova za vodećim Mančester Sitijem, koji je iskoristio remi Junajteda protiv Liverpula i pobedom se usamio na čelu tabele.

Građani su na Etihadu demolirali Stouk 7:2, a pobeda je mogla biti i ubedljivija. Od 17. do 27. minuta u strelce su se upisali Gabrijel Žezus, Rahim Sterling i David Silva. Sva tri gola viđena su posle sjajnih akcija tima Pepa Gvardiole. U 44. minutu Mame Biram Diuf je smanjio na 3:1, da bi već na startu drugog dela, u 47. minutu, posle šuta istog igrača Kajl Voker postigao autogol.

Prilazak na gol zaostatka očigledno je iznervirao domaće igrače, pa su do kraja postigli još četiri gola. Žezus se ponovo upisao u strelce, a strelci su bili i Fernandinjo, Sane i Bernardo Silva. Od ta četiri gola, posebno se izdvaja Fernandinjov, koji je sa 25 metara kao iz topa pogodio pod prečku, a seriju asistencija nastavio je i Kevin de Brujne. Belgijanac je ponovo odigrao sjajnu partiju i na kraju zabeležio dva dodavanja za gol.

To je njegova 68 asistencija od sezone 2012/13, i u tom segmentu se izjednačio sa Lionelom Mesijem, koji je do sad bio najuspešniji u ligama petice.

Pobedu, ali znatno teže od očekivanog, zabeležio je Totenhem. Spursi su savladali Bornmut na Vembliju 1:0. To je njihova prva pobeda na tom stadionu u Premijer ligi od starta, a bez gola na Vembliju u ligi ponovo je ostao Hari Kejn. Sjajni napadač je jedini igrač uz Alana Širera, koji je prvih šest golova u ligi postigao na gostovanjima.

Jedini strelac za Totenhem bio je Kristijan Eriksen na startu drugog poluvremena. Danac je imao mnogo sreće kod tog gola, pošto mu se lopta kod prodora odbila pravo u noge. Osim pobede, Maurisija Poketina ne bi trebalo da raduje ništa više, pošto je njegov tim ponovo pružio slab meč kod kuće.

Svonsi je zabeležio značajnu pobedu kod kuće protiv Hadersfilda 2:0, golovima Tamija Abrahama. Napadač Labudova bio je strelac u 42. i 48. minutu. Prvom golu prethodila je velika greška golmana Terijera Lesl.

Jedini remi u terminu od 16 časova viđen je u duelu između Barnlija i Vest Hema 1:1, a meč je obeležilo isključenje Endija Kerola, koji je dobio dva žuta kartona za dva minuta. Strelac za Čekićare bio je Antonio, zanimljivo, na asistenciju golmana Džoa Harta.

Od 27. minuta i isključenja Kerola, domaći tim je imao inicijativu, naročito u drugom poluvremenu, a dobra igra Barnlija krunisana je golom Vuda u 85. minutu. Napadač domaćih je iskoristio centaršut Gudmundsona i glavom doneo bod svom timu.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.