Morata srušio Junajted, slavi i Siti!

Fudbal - video 5. nov 201718:03 > 19:31
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija savladali su Mančester junajted rezultatom 1:0, u utakmici 11. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Antonija Kontea ostvarila je sedmu pobedu u sezoni i sada na četvrtom mestu ima 22 boda, jedan manje od Junajteda i Totenhema.

Ovaj rezultat svakako odgovara i Mančester sitiju koji je pobedio Arsenal i sada ima osam bodova više od Junajteda na čelu tabele.

Kao što se i očekivalo, duel na Stamford Bridžu nije doneo veliki broj golova, iako je u prvom poluvremenu bilo mnogo šansi na obe strane.

Trenutak odluke dogodio se u 55. minutu kada je Alvaro Morata odličnim udarcem glavom postigao jedini gol na meču.

U preostalom duelu 11. runde Everton je posle velikog preokreta došao do prve pobede u poslednjih pet mečeva savladavši Votford sa 3:2.

Tim iz Liverpula sada je 15. sa 11 osvojenih bodova, dok je Vortford na devetom mestu sa 15 bodova.

Gosti su imali dobijen meč u rukama, pošto su posle gola Ričarlisona u 46. i Kabaselea u 64. minutu vodio sa 2:0.

Ipak, sve se promenilo u poslednjih 25 minuta. Nijase je smanjio u 67. minutu, izjednačio je Kalvert-Levin 16 minuta pre kraja, a Lejton Bejns je sa penala u 90. minutu doneo veliko slavlje.

Meč je zbog nekoliko dužih prekida produžen čak 12 minuta, a Votford je u 100. minutu, odnosno 10. minutu nadoknade imao šansu da osvoji bod, ali je Tom Kleverli promašio penal.

Tok meča sa Stamford Bridža mogli ste da pratite uz Sportklub:

Meč na Stamford Bridžu počeo je šansama na obe strane. Prvo je u devetom minutu Rašford bio u prilici, a tri minuta kasnije Bakajoko je na drugoj strani uzvratio prilikom.

U 16. minutu Lukaku je oprobao Kurtou, a Čelsi je blizu gola bio u 20. minutu. Prvo je Azar bio u dobroj situaciji, a potom je Fabregas promašio zicer.

U nastavku prvog dela bilo je nešto mirnije na terenu, pa je posle 45 minuta ostalo 0:0.

Čelsi je poveo u 55. minutu i zasluženo je stigao do vođstva. Aspilikueta je poslao odličan centaršut sa desne strane, a Morata je veoma preciznim udarcem glavom pogodio mrežu De Hee.

Mnogo manje prilika viđeno je u drugom poluvremenu, a Čelsi je posle vodećeg gola dodatno zatvorio prilaze svom golu, pa je Junajted imao velikih problema u napadu.

Tek u poslednjih desetak minuta Junajted je pritisnuo rivala u pokušaju da izbegne poraz i imao je nekoliko opasnih naleta. Rašford je za malo promašio, a Felaini je minut pre kraja takođe imao dobru priliku, ali je ostalo 1:0 do kraja.