Tinejdžer doneo pobedu Jokanu u spektaklu u Šefildu!

Fudbal - video 21. nov 201722:33 > 23:00
Stu Forster Getty Images Sport

Fudbaleri Fulama su savladali Šefild Junajted rezultatom 5:4 u spektakularnom meču 18. kola engleskog Čempionšipa. Viđena su dva het-trika, a heroj pobede kluba iz Londona bio je mladi Rajan Sesenjon.

Fulam nije bio favorit na gostovanju trećeplasiranom Šefild Junajtedu, ali se sa gostovanja ekipa Slaviše Jokanovića vratila sa tri boda. To je inače prva pobeda Fulama posle šest utakmica u Čempionšipu, odnosno prva od trijumfa protiv KPR 29. septembra.

Iako je Šefild poveo u 5. minutu golom Leona Klarka, na stadionu „Bramal lejn“ su zatim usledili golovi Šeja Odžoa u 28. i Rajana Sesenjona u 30. minutu za Fulam.

Klark je novim golom u 39. minutu izjednačio na 2:2, ali je 17-godišnji Sesenjon u 43. minutu postigao svoj drugi pogodak.

Fulam je na 4:2 povisio u 69. minutu kada je ponovo bio precizan Odžo, a mladi Sesenjon je došao do het-trika u 78. minutu, u svom 50. nastupu za tim iz Čempionšipa (5:2).

Drami u Šefildu ipak nije bio kraj, jer je u sudijskoj nadoknadi vremena Junajted bio blizu boda. Prvo je pre toga Samir Karaters u 86. smanjio na 5:3, da bi Leon Klark trećim golom na meču prišao na 5:4, što je bio i konačan rezultat.

Fulam je pre nekompletiranog kola 14. na tabeli Čempionšipa sa 23. boda, dok je Šefild Junajted treći sa 36 bodova. Njegov poraz iskoristio je Kardif, koji je sa 1:0 slavio na terenu Barnslija golom Kaluma Patersona u 83. minutu.

Debi na klupi Sanderlenda imao je doskorašnji selektora Velsa Kris Kolmen, ali su Crne mačke izgubile od Aston Vile sa 2:1. Strelci za Vilu su bili Adoma u 10. i Onoma u 49, dok je za Sanderlend jedini gol bio delo Grabana u 72. minutu.

Rezultati: Aston Vila – Sanderlend 2:1, Barnsli – Kardif 0:1, Brentford – Barton 1:1, Bristol Siti – Preston 1:2, Derbi – KPR 2:0, Milvol – Hal 0:0, Notingem Forest – Norič 1:0, Šefild Junajted – Fulam 4:5, Bolton – Reding 2:2.