Siti marširao kroz Vels, Lisice srušile Svece

Fudbal - video 13. dec 201722:28 > 22:54
Stu Forster Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su u 17. kolu Premijer lige Svonsi na gostovanju sa 4:0, pa su zadržali prvo mesto na tabeli elitnog šampionata.

Strelci za ekipu Pepa Gvardiole su bili David Silva u 27. i 52, kao i Kevin de Brujne u  34. i Serhio Aguero u 85. minutu.

Građani su prvi na tabeli PL sa 49 bodova.

Lester je takođe pobedio na gostovanju Sautemptonu rezultatom 4:1. Rijad Marez u 11, Šinđi Okazaki u 32. i Endi King u 38. su već u prvom poluvremenu doneli veliku prednost Lisicama, Japanac Maja Jošida je u 61. minutu smanjio rezultat, dok je Okazaki novim golom u 69. minutu postavio konačnih 1:4. Srpski reprezentativac Dušan Tadić je za Sautempton igrao do 83. minuta.

U gostima je slavio i Everton, koji je golom Vejna Runija u 27. minutu srušio Njukasl. Aleksandar Mitrović nije bio ni na klupi Njukasla.

Liverpul i VBA su igrali nerešeno bez golova, a isti rezultat je bio i na meču Vest Hema i Arsenala. Totenhem je na svom terenu nadigrao Brajton sa 2:0, a strelci su bili Orije u 40. i Son u 88. minutu meča.

Poslednji je meč završio Mančester Junajted koji je bio bolji od Bornmuta sa 1:0. Strelac je bio belgijski napadač Romelu Lukaku u 25. minutu. Srpski vezista Nemanja Matić je proveo na terenu svih 90 minuta u dresu Junajteda.