PL: Minimalci šampiona i Tobdžija, Čekićem po Stouku

Fudbal - video 16. dec 201717:50 > 17:54
Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija savladali su Sautempton kod kuće minimalnim rezultatom (1:0) u okviru 18. kola Premijer lige.

Šampion je do drugog trijumfa u nizu došao u 45+3. minutu, golom Markosa Alonsa iz slobodnog udarca. Pogodak španskog beka ide na dušu golmanu Svetaca Frejzeru Forsteru, koji je izuzetno loše postavio živi zid, pa je Alonso šutirao pored i pogodio donji desni ugao.

U drugom poluvremenu, domaći tim je kontrolisao situaciju ne dozvolivši gostima da ozbiljnije zaprete Kurtoi.

Tom pobedom, Čelsi se potvrdio na trećem mestu na tabeli sa 38 bodova. Sa druge strane, Sautempton je 12. sa 18 poena.

Pobedu istim rezultatom ostvario je Arsenal protiv Njukasla, a tri boda Tobdžijama doneo je Mesut Ozil fantastičnim volej udarcem u 24. minutu.

Arsenal je tim trijumfom prekinuo niz od tri meča bez pobede i sada se sa 33 boda nalazi na četvrtom mestu na tabeli. Njukasl, koji je zabeležio četvrti uzastopni poraz, trenutno je 18. sa 15.

Vrednu pobedu na gostovanju ostvario je Hadersfild, koji je protiv Votforda slavio 4:1, u meču u kojem je viđeno dva crvena kartona.
Prvi je dobio kapiten Votforda Dini u 33. minutu, a drugi kapiten gostiju Hog u 61.

Hadersfild je bio bolji rival tokom čitavog meča i već posle 23 minuta imao dvostruku prednost. Strelci su bili Kačunga u šestom i Moj u 23.

Posle gola Depoitra u 50. pobednik je praktično bio rešen, ali je kakvu-takvu nadu domaćem timu vratio Dukure pogotkom u 68. Ipak, do kraja meča viđen je još jedan gol u mreži Votforda, strelac je bio Moj iz penala.

Votfordu je to treći poraz u nizu, a četvrti u pet mečeva i sada je na devetom mestu sa 22 boda. Hadersfild ima bod manje i zauzima 11. poziciju.

U meču Brajtona i Barnlija nije bilo golova, a najbolju priliku da zatrese mrežu imao je domaći tim. Međutim, u 36. minutu Marej je promašio jedanaesterac.

Barnliju je to i treći meč bez primljenog gola i Dajšova ekipa je na visokom petom mestu sa 32 boda. Sa druge strane, Brajton ni u sedmom meču u nizu nije slavio i trenutno se nalazi na 13. poziciji.

Fudbaleri Vest Hema zabeležili su ubedljvu pobedu protiv Stouka na strani 3:0 i pobegli iz zone ispadanja. To je prvi trijumf Čekićara protiv Potersa posle osam mečeva. Poslednji put su dobili tog rivala marta 2013.

Goste je u vođstvo doveo Mark Nobl, koji je bio precizan iz diskutabilnog penala u 19. minutu. Penalu je prethodila pogođena stativa Šoukrosa, pošto je već u sledećem napadu Lansini pao posle kontakta sa Pitersom.

Preostala dva pogotka dali su Marko Arnautović u 75, posle fenomenalne asistencije Lansinija. Odlični napadač je, pre gola bivšem timu, imao i dve pogođene prečke. Konačan rezultat postavio je Dijafra Sako, a asistent je ponovo bio argentinski plejmejker.

Vest Hem sada ima 17 bodova i nalazi se na 15. mestu, a Stouk je na 17. sa 16.

Pogledajte rezultate i tabeluPremijer lige.