Klavan je Klopov heroj, slavlje Lisica i Njukasla

Fudbal - video 1. jan 201817:54 > 17:57
Gareth Copley Getty Images Sport

U tri duela odigrana prvog dana 2018. godine u Premijer ligi u terminu od 16 časova do pobeda su došli Liverpul, Lester i Njukasl.

Jirgen Klop je na gostovanju Barnliju izašao sa čak sedam izmena u odnosu na meč sa Lesterom. Nije u sastavu bilo Mohameda Salaha i Felipea Kutinja zbog povreda, a Roberto Firmino na teren je ušao umesto Sadija Manea u 72. minutu. Liverpul je ceo meč igrao sa samo jednim napadačem, a još jednom je umalo izgubljenim bodovima platio lošu odbranu.

Nakon prvih 45 minuta bez golova, Sadio Mane je lepim golom doveo Redse u vođstvo u 61. minutu. Barnli se, kao ni u jednom meču, nije predavao i za to je nagrađen golom u 87. minutu. Greška cele odbrane, posebno Džoa Gomeza, ali i lošeg postavljanja Simona Minjolea, pomogli su Džonu Bergu Gudmunsonu da dođe do svog prvog gola ove sezone. Kada je tim Šona Dajča mislio da je osigurao veliki bod, došlo je do preokreta.

Koliko god je odbrana Redsa diskutabilna već dugo, u poslednjim sekundama meča donela je Klopovom timu mnogo. Sjajan skok Dejana Lovrena i prvi gol Ragnara Klavana u dresu Liverpula doneli su njegovom timu izuzetno važne bodove.

Liverpul je zabeležio 16. meč bez poraza u svim takmičenjima, a 13. u ligi što je novi rekord Jirgena Klopa od dolaska na Mersi sajd.

Getty images/Michael Regan

Lester je sa 3:0 slavio protiv Hadersfilda. Ves Morgan se povredio i napustio igru u 28. minutu, a umesto njega je na teren ušao Aleksandar Dragović. Rijad Marez je izveo pravu majstoriju za 1:0 za Lisice u 53. minutu, a pobedu Lestera je potvrdio Islam Slimani. Marez je dominaciju na terenu potvrdio i asistencijom za drugi gol svog tima. Trijumf nekadašnjeg šampiona Premijer lige samo je ubedljivijom učinio Mark Olbrajton u drugom minutu nadoknade vremena.

Slavio je u ponedeljak i Njukasl koji je golom Pereza kao gost savladao Stouk.

Tabelu Premijer lige pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored.