Sparsi slavili, Milivojević bombom doneo pobedu Palasu

Fudbal - video 2. jan 201822:43 > 22:45
Dan Istitene, Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema savladali su Svonsi na Liberti stadionu rezultatom 2:0 i pobedom startovali u novoj godini.

Sparsima je to treća uzastopna pobeda u ligi i oni su trenutno na petoj poziciji sa 40 bodova, četiri manje, uz meč manje, od četvrtoplasiranog Liverpula.

Sa druge strane, Labudovi su ostali na poslednjoj poziciji sa 16 bodova.

Usled pravog nevremena u Velsu i natopljenog terena u prvih 45 minuta nije viđena dobra predstava, a gosti su do prednosti došli posle prekida, golom Ljorentea u 12. minutu. Špancu je to prvi gol od dolaska u Totenhem i postigao ga je upravo protiv bivšeg kluba. Treba naglasiti i da je on postignut iz očigledne ofsajd pozicije.

U drugom poluvremenu, domaći su zaigrali znatno bolje, imali nekoliko izglednih prilika i pogođenu stativu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu. Kazna je usledila u 89. minutu, kad je Ali iz drugog pokušaja u padu savladao Fabijanskog.

Ekipa Kristal Palasa pobedila je posle preokreta Sautempton na gostovanju 2:1, a gol odluke postigao je srpski vezista Luka Milivojević. Bivši igrač Crvene zvezde je sjajno pogodio sa distance u 80. minutu i doneo važnu pobedu Orlovima.

Pre toga, Sveci su došli u vođstvo golom Longa u 17. minutu. To je bio prvi pogodak za Irca posle 11 meseci. U 69. na 1:1 izjednačio je Mekartur.

Palas tom pobedom ima 22 boda i 14. je na tabeli, dok je Sautempton, koji je i deveti meč u nizu ostao bez trijumfa, na deobi 17. mesta sa Stoukom sa 20.

Izuzetno uzbudljiv meč viđen je u Londonu između Vest Hema i VBA, na kraju su domaći slavili posle preokreta pogotkom Endija Kerola u 90+4. minutu.

Visoki napadač je bio strelac i izjednačujućeg gola u 59. minutu. Zanimljivo, to su prvi pogoci Kerloa u ovoj sezoni. VBA, koji već 20 mečeva ne zna za pobedu u ligi, u vođstvo je doveo Meklejn u 30. minutu. Ircu je to prvi gol u klubu posle 16 meseci.

Vest Hem je trijumfom pobegao iz zone ispadanja i sada je 16. sa 21 bodom, dok je VBA na 19. mestu sa 16.