Siti nije nepobediv, na Enfildu prekinut istorijski niz

Fudbal - video 14. jan 201816:41 > 18:57
Shaun Botterill Getty Images Sport

Liverpul je u derbiju 23. kola Premijer Lige savladao na Enfildu Mančester Siti rezultatom 4:3, i naneo prvi poraz aktuelnom lideru u celoj sezoni.

Siti je prethodno bio u seriji od 22 meča bez poraza, 30 ako se računa i prethodna sezona.

Presudni momenti na utakmici na Enfildu dogodili su se u razmaku od 59. do 67. minuta, kada su domaći postigli čak tri gola.

Siti se pred kraj vratio u život sa dva pogotka, ali je u dramatičnoj završnici Liverpul sačuvao mrežu i stigao do velike pobede.

TOK MEČA

U startnoj postavi dmaćih nema najskupljeg pojačanja Virdžila Van Dajka, a Klop je ponovo napravio izmenu na golu, gde se nalazi Nemac Loris Karius.

U odsustvu Hendersona, kapitensku traku Liverpula na ovom meču nosi Dejan Lovren.

Napad gostiju predvodi Serhio Aguero.

Liverpul je stigao do prednosti u devetom minutu!

Aleks Okslejd-Čemberlejn je uz pomoć Firmina došao do lopte na polovini terena, i nakon prodora šutirao precizno na gol Edersona iskosa sa skoro 20 metara – 1:0.

Ovo je treći gol za Čemberlejna u dresu Liverpula, na 20. utakmici.

Gvardiola je nakon pola sata igre bio primoran da umesto povređenog Delfa sa klupe uvede Danila.

U 40. minutu izjednačenje! Liroj Sane je primio loptu na levoj strani, uputio se u šesnatesterac i nadmudrio kompletnu odbranu Liverpula, poslavši loptu u Kariusov bliži ugao – 1:1!

Čini se da je čuvar mreže Liverpula mogao bolje da se postavi u ovoj situaciji. Rezultat na poluvremenu ostao je nerešen.

Liverpul je na ekspresan način stigao do 3:1 postigavši dva gola u razmaku od samo dva minuta – prvo je Roberto Firmno u 59. nakon dodavanja Čemberlejna „otresao“ Stonsa i doveo „Redse“ u vođstvo.

Već u narednom napadu Mane je pogodio u stativu, a u akciji koja je u sledila Salah je douzeo loptu i uposlio Seneglaca, koja ovoga puta pogađa mrežu za veliku prednost Liverpula!

Siti je potpuno bio na kolenima u 67. minutu, kada je nakon lošeg ispucavanja golmana Edersona Mohamed Salah poslao loptu u praznu mrežu sa preko 30 metara – 4:1!

Na šest minuta pre kraja, gosti su uspeli da smanje na 4:2, golom Bernarda Silve.

Liverpul je u finišu uspeo da od gotovog napravi veresiju. Gundogan je vratio nadu Sitiju golom u prvom minutu nadoknade, Aguero je u narednom napadu pokušao da izjednači na 4:4, ali je bio neprecizan.

Dramatična završnica na Enfildu, Siti je imao i priliku da iz slobodnog udarca, ali ostalo je 4:3.