Fudbal - video 20. jan 201815:24 > 15:25
Steve Bardens/Getty Images

U prvom meču 24. kola Premijer lige, Čelsi je kao gost savladao Brajton 4:0.

Čelsi je sve rešio praktično za šest minuta igre.

Igrao se treći minut kada je Eden Azar pogodio za 1:0. Grešku odbrane Brajtona u kaznenom prostoru, Azar je iskoristio na najbolji način. Prihvatio je nespretno ispucanu loptu i poslao je u mrežu domaćina.

U šestom minutu je bilo 2:0, a strelac je bio Vilijan. Čak osmorica igrača nisu ništa mogla protiv trojica igrača Čelsija, Miču Bašuai je odlično dodao do Vilijana a ovaj praktično bez ikakvih smetnji šutirao i pogodio za 2:0.

Vilijanov gol je jedan od najlepših ove sezone.

Brajton je imao svoje prilike u prvom poluvremenu i greškama sudije Mosa oštećeni su za dva čista penala.

Domaćin je imao nekoliko prilika i na početku drugog poluvremena, ali je nakon svega primio još jedan „jeftin“ gol za 3:0. Ponovo je strelac bio fenomenalni Eden Azar.

Vilijan je loptu ubačenu iz auta dobro prosledio do Azara na oko 40 metara od gola Brajtona, Azar je uspeo da dođe do šesnaesterca i sa nekih 13 metara zatrese mrežu za 3:0. Igrao se 77. minut.

Azaru je ovo 100. gol u karijeri, 64 je postigao u dresu Čelsija.

Mozes je u 89. minutu samo začinio pobedeu Plavaca i pogodio za konačnih 4:0.

Za ekipu Antonia Kontea ovo je važna pobeda nakon dva vezana remija u ligi, protiv Arsenala i Lestera.

Tabelu Premijer lige pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored.