Nemilosrdni Jokan u šestoj brzini, ludnica u Lidsu

Fudbal - video 20. jan 201818:04 > 18:05
Ker Robertson/Getty Images

Fudbaleri Fulama ubedljivo su savladali Barton na svom terenu rezultatom 6:0, u okviru 28. kola engleskog Čempionšipa.

Jokanovićeva ekipa je posao završila za poluvreme kad je golovima Fontea u 18. i 38. i Pijazona u 34. povela sa 3:0, protiv poslednjeplasirane ekipe u ligi.

Međutim, tu Fulam nije stao, pa je u drugih 45 minuta još tri puta tresao mrežu gostiju. U prvi plan je izbio 17-godišnji Rajan Sesenjon pogocima u 72. i 79, da bi goleadu zatvorio Kamara u 88.

Tom pobedom, Fulam je ostao u trci za plej-of, pošto je sada sedmi sa 45 bodova, jednim manje od šestoplasiranog Šefilda, koji je u ovom kolu slavio na gostovanju u Noriču 2:1.

U Lidsu je viđena prava ludnica, iz koje je Milvol izašao kao pobednik – 4:3, golom Valasa u 90+2. minutu. Lavovi su na poluvremenu imali prednost od 2:0, a strelci su bili O’Brajen i Gregori. Međutim, Lids je od 46. i 62. minuta postigao tri gola, preko Lasoge u 46. i 62. i Rufa u 55. Gosti se do kraja nisu predavali, Eliot je u 87. poravnao na 3:3, da bi onda nastupio Valas za veliko slavlje gostujućih navijača.

Prvoplasirani Vulvsi poraženi su od Notingema na Molinuu (2:0). Strelci za goste bili su Dovel u 40. i Osborn u 43. minutu. Uprkos tome, Vukovi su ostali na prvom mestu, pošto sada imaju 62 boda, devet više od drugoplasiranog Derbija, uz meč manje.

Aston Vila je nastavila sa sjajnim partijama u poslednje vreme i zabeležila treći trijumf u nizu. Vila je sada bila bolja od Barnslija kod kuće 3:1, a svi golovi su viđeni u prvih 19. minuta. Hogan je dva puta pogodio mrežu u 5. i 7. minutu, Kavare je smanjio u 11. da bi Hurihejn postavio konačan rezultat u 19. Tim iz Birmingema je sada treći sa 50 bodova, koliko ima i četvrti Kardif.

Sanderlend je pobedio Hal 1:0 u derbiju začelja, dok je Midlzbro slavio na strani protiv KPR 3:0. Brentford je slavio nad Redingom 1:0, dok su Preston i Birmingem remizirali 1:1. Isti rezultat viđen je u duelu Boltona i Ipsviča.