Aguero het-trikom oborio Svrake

Fudbal - video 20. jan 201820:34 > 20:36
Alex Livesey, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Njukasl na Etihadu rezultatom 3:1, u okviru 24. kola Premijer lige, a sva tri gola za Građane postigao je Serhio Aguero.

Sjajnom Argentincu to je bio drugi het-trik u sezoni (prethodni je ostvario protiv Votforda), a ukupno sedmi u Premijer ligi. Zanimljivo, Aguero je na ovom meču postigao savršeni het-trik, pošto je golove postigao glavom, desnom i levom nogom.

Siti se vratio na pobednički kolosek, posle prvog poraza u sezoni u prošlom kolu od Liverpula, i bez mnogo problema savladao Svrake.

Aguero je prvi pogodak postigao u 34. minutu, kada je iskoristio centaršut Kevina de Brujnea i glavom sproveo loptu u mrežu. Za fantastičnog Belgijanca to je 10. asistencija u sezoni.

Na 2:0 Aguero je povisio u 63. minutu kada je pogodio sa bele tačke, a jedanaestercu je prethodnio faul nad Rahimom Sterlingom.

Gosti su se vratili u meč samo četiri minuta kasnije, kad je Marfi rutinski bocnuo istrčalog Edersona i smanjio na 2:1.

Ipak, svako pitanje oko pobednika rešio je Aguero u 83. minutu posle odličnog dodavanja Sanea.

Građani posle 21. pobede u sezoni imaju 65 bodova, 12 bodova više od drugoplasiranog Junajteda.

Sa druge strane, Njukasl ostaje na 15. mestu sa 23 boda.