Getty images/Jordan Mansfield

27.01.2018 | 22.41 > 22:52

FA Kup: VBA pobedio Liverpul (i VAR) na Enfildu

Vest Bromvič Albion prošao je u petu rundu FA Kupa, savladavši na Enfildu Liverpul u uzbudljivom meču sa 3:2.

Vest Bromvič Albion

Alex Livesey Getty Images Sport

U veoma sadržajnom prvom poluvremenu, Liverpul je prvi stigao do prednosti, pošto je u petom minutu Roberto Firmino iskoristio lošu intervenciju gostujuće odbrane i postigao gol za 1:0.

Ipak, VBA ekspresno stiže do izjednačenja. već u narednom napadu najbolji igrač tima Džej Rodrigez zatresao je mrežu je za 1:1, a u 11. minutu usledio je poptuni preokret, zahvaljujući još jednom golu Rodrigeza.

Sport klub

Do kraja prvog dela meča, videli smo čak tri situacije u kojime je korišćena VAR tehnologija, i to u sva tri slučaja "na štetu" VBA.

Prvo je poništen gol Krejga Dosona, a onda je dosuđen penal za Liverpul, koji je Firmino promašio, pogodivši samo prečku.

U sudijskoj nadoknadi, VBA postiže novi pogodak, ali je i ovoga puta upotrebljena video-tehnologija, da bi se utvrdilo da li je Doson bio u ofsajdu.

Ipak, ovoga puta VAR je bio na strani gostiju, pa je VBA stigao do dva gola prednosti. Prvi put posle četiri godine, Liverpul je na Enfildu primio tri gola za u prvom poluvremenu.

U nastavku, Liverpul je dugo bio bezidejan i bez pravih pokušaja, ali su "Redsi" u poslednjih 20-ak minuta zaigrali agresivnije, Foster je nekoliko puta bio primoran da interveniše, ali nemoćan je bio u 78. minutu kada je Salah smanjio na 2:3.

Inače, Klop je u 65. minutu napravio trostruku izmenu, što je očigledno dalo rezultata, ali ne i za izjednačenje, pa je Liveprul završio svoje učešće u četvrtom kolu ovosezonskog FA Kupa.

Pogledajte izveštaj prethodnih mečeva dana u FA Kupu.