Labudovi jači od topova, remi u Londonu, Klop bolji kum

Fudbal - video 30. jan 201822:35 > 22:40
Stu Forster, Getty Images Sport

Nakon pobede protiv Liverpula, Svonsi je slavio i u duelu 25. kola Premijer lige protiv Arsenala. Vest Hem i Kristal Palas podelili su bodove.

Svonsi je slavio sa 3:1, a apsolutni heroj pobede Labudova je Sem Klukas koji je postigao dva gola.

U prvom poluvremenu smo u razmaku od samo minut i po videli dva gola. Poveo je Arsenal pogotkom Naća Monreala koji je odlično prihvatio loptu koju je uputio Mesut Ozil. Igrao se 33. minut. U 34. minutu je Klukas na dodavanje Alfija Movsona i nakon uspavane reakcije igrača Arsenala doneo svom timu izjednačenje.

Svonsi je preko Džordana Ajua došao do 2:1, ali za ovaj gol navijači domaćeg tima mogu da zahvale Peteru Čehu koji je napravio neshvatljivu grešku i praktično bio asistent za ovaj gol.

U samoj završnici meča Klukas je dobro reagovao na odbijenu loptu i pogodio za konačnih 3:1.

Vest Hem i Kristal Palas odigrali su 1:1.

Zanimljiv meč završen je podelom bodova, a poveo je Kristal Palas u 24. minutu preko Kristijana Bentekea. U samoj završnici drugog poluvremena Mark Nobl doneo je Čekićarima izjednačenje.

Luka Milivojević je i ovoga puta na ruci nosio kapitensku traku.

Liverpul je, očekivano, bio bolji od Hadersfilda koji nije mogao da se suprotstavi svojim gostima. Na kraju je bilo 3:0 za Redse.

Poveo je Liverpul u 26. minutu sjajnim pogotkom Emrea Džana koji je na dvadesetak metara od gola sjajno dočekao odbijenu loptu. U nadoknadi prvog poluvremena Roberto Firmino je iskoristio dodavanje Sadia Manea i povisio na 2:0, a za konačnih 3:0 strelac je sa bele tačke u 77. minutu bio Mohamed Salah.

Hadersfild je i na Enfildu poražen 3:0, a u ovom duelu samo je tri puta uputiop udarac ka golu Lorisa Kariusa.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored.