Totenhem vlada severom Londona – Kejn presudio Arsenalu

Fudbal - video 10. feb 201815:17 > 15:25
Catherine Ivill Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema slavili su na domaćem terenu u derbiju severnog Londona 1:0 u okviru 27. kola Premijer lige, uprkos činjenici da su "Tobdžije" imale veliku šansu u samom finišu meča.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, ali smo u nastavku mogli da vidimo veliku dominaciju Pevaca.

Jedini gol na susretu delo je najboljeg strelca tima Harija Kejna, koji je nakon centaršuta Dejvisa odlično skočio u šesnaestercu Arsenala i matirao golmana gostiju.

Kejn je na taj način izbio na drugo mesto najboljih strelaca u istoriji derbija severnog Londona – više golova u mečevima između Arsenala i Totenhema postigao je samo Emanuel Adebajor – 8, dok Kejn ima 7 golova u isto toliko mečeva.

Veliku šansu imao je Kejn samo minut pošto je postigao gol – šutirao je sjajno glavom nakon centaršuta Dajea, ali je lopta završila nekoliko centimetara pored stative Petera Čeha.

Totenhem je nastavio da dominira mečom – Hari Kejn je imao veliku šansu i u 45. minutu, ali je češki golman odlično intervenisao.

Veliki zicer i bod za Arsenal promašio je francuski napadač Aleksandar Lakazet, koji je u 93. minutu odlično protrčao između dvojice štopera i ostao sâm pred golmanom Ugom Lorisom. Šutirao je ispod francuskog golmana, ali je lopta završila nekoliko centimetara pored dalje stative.

Nakon meča došlo je i do koškanja u kojem su prednjačili Erik Lamela i Džek Vilšir, ali nije došlo do ozbiljnijih sukoba.

Utakmica je imala još jedan kuriozitet ostvarena je rekordna poseta u Premijer ligi – 83,222 navijača je na Vembilju posmatralo meč dva londonska tima.

Nakon pobede Totenhema, beli su na trećoj poziciji Premijeršipa sa četiri boda manje u odnosu na drugoplasirani Mančester Junajted, dok Arsenal ima sedam bodova manje u odnosu na Totenhem (45) i nalazi se na šestoj poziciji u prvenstvu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.