Labudovi beže sa dna, Luka ne greši sa penala

Fudbal - video 10. feb 201817:58 > 18:02
Dan Istitene, Getty Images Sport

Fudbaleri Svonsija pobedili su Burnli kod kuće minimalnim rezultatom u 27. kolu Premijer lige i posle duže vremena nalaze se u bezbednoj zoni na tabeli.

Gol vredan velika tri boda za Labudove postigao je Korejac Ki u 81. minutu, posle asistencije Notona.

Posle tog trijumfa, ekipa iz Velsa, koja u poslednjih pet mečeva u Premijer ligi ima tri pobede i dva remija, nalazi se na 15. mestu na tabeli sa 27 bodova, koliko ima i Kristal Palas. Sa druge strane, Burnli ni posle 10. meča nije ostvario pobedu. Tim Šona Dajša nalazi se u velikom padu forme, ali se to ne odslikava na stanje na tabeli, pošto je ta ekipa i dalje sedma sa 36 bodova.

Zanimljivo, ovo je prvi premijerligaški meč timova koji vode menadžeri, koji su tokom karijera vodili i englesku selekciju, od prvog maja 2004.

Kada je o Palasu reč, on je poražen od Evertona na Gudisonu 3:1, a jedini pogodak za Orlove postigao je srpski reprezentativac Luka Milivojević iz penala u 83. minutu. Udarcu sa jedanaesterca je prethodilo igranje rukom Ešlija Vilijamsa. To je sedmi gol za vezistu ove sezone, od čega šest sa bele tačke.

Pre toga, Karamele su od 46. do 75. postigle tri pogotka, a strelci su bili Sigurdson u 46, Nijas u 51. i Dejvis u 75.

Vest Hem je kod kuće pobedio Votford 2:0, golovima Čičarita u 38. i Arnautovića u 78. I jedan i drugi igrač su stigli do sedmog gola u sezoni, a zanimljivo, ovo je prvi put da je Meksikanac bio strelac, a da su Čekićari slavili.

Tim iz Londona je trenutno 12. sa 30 bodova, koliko ima i Votford na 11. mestu.

Za Mojesovu ekipu to je peta utakmica u nizu na London stadionu bez poraza, dok Votford ni u 18. pokušaju nije uspeo da dobije oba meča u sezoni protiv Čekićara.

Jedini duel od 16 časova koji je završen bez pobednika igrali su Stouk i Brajton – 1:1, a tragičar je vezista domaćih Čarli Adam. On je u 90. minutu promašio jedanaesterac i propustio priliku da trijumfom odvede svoj tim van zone ispadanja.

Izgerdo je u 32. minutu doveo Brajton u vođstvo, da bi Šaćiri u 68. poravnao rezultat. Stouk je sad 18. sa 25 bodova, koliko ima i Njukasl na mestu iznad, dok je Brajton 13. sa 28.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.