Spursi jači od VAR i Ročdejla

Fudbal - video 28. feb 201822:43 > 22:47
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Totenhema plasirali su se u četvrtfinale FA kupa, pobedom u reprizi nad Ročdejlom 6:1.

Spursi su u gostima ispustili pobedu, jer je Dejl izjednačio u sudijskoj nadoknadi, a posle frustrirajućeg prvog poluvremena ubedljivo su pobedili rivala u nastavku.

Heung Min Son postigao je u 23. minutu prvi gol na meču, ali su u centru pažnje bili sudija Pol Tirni i VAR sistem. Uz pomoć videa on je još pre toga poništio gol Erika Lamele zbog kontrafaula, zatim je pokazao na belu tačku za domaće, iako je faul počeo van 16 metara, da bi zbog zastajkivanja poništio Sonov gol, dao Korejcu karton i sudio indirekt za Ročdejl.

Šokiranim Spursima dodatni udarac zadao je Stiven Hamfriz izjednačujućim golom dva minuta kasnije, a u poslednjim sekundama poluvremena pogodili su istativu, pa se na odmor otišlo sa 1:1.

Tada je na scenu stupio Fernando Ljorente, koji je od 47. do 59. minuta postigao het-trik i otklonio sve dileme. Prva dva gola pala su posle asitencija Lukasa Mure, a kod trećeg je centrirao Son.

I sâm Korejac je poništeni gol iz prvog dela nadoknadio još jednim za 5:1 u 65. minutu, ponovo na pas Lamele.

Spursi će u četvrtfinalu, 17. marta, biti gosti Svonsija, a istog dana Mančester Junajted čeka Brajton. Dan kasnije jedini preostali nižerazredni tim Vigan dočekuje Sautempton, a Čelsi gostuje u Lesteru.