Gol Luke kapitena, četiri godišnja doba u Stouku

Fudbal - video 17. mar 201817:32 > 18:05
Catherine Ivill/Getty Images

U subotu su zbog preklapanja termina sa FA kupom odigrane samo tri utakmice 31. kola Premijer lige.

Menadžer VBA Alan Pardju je pozvao svoje iskusnije igrače na što veću mobilnost i bolju igru protiv Bornmuta, ali Albion i pored vođstva nije pobedio, već je posle preokreta Trešnjica za korak bliže ispadanju u Čempionšip.

VBA je poveo preko Džeja Rodrigeza u 48. minutu, ali su Trešnjice na kraju slavile sa 2:1. Prvo je izjednačio Džordon Ajb u 77. minutu na asistenciju Danijelsa, udarcem sa 30 metara i žabicom koja je prevarila golmana VBA Bena Fostera, da bi konačan rezultat postavio Džunior Stanislas u 89. minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Kod oba gola Foster nije bio na nivou zadatka, a u 97. minutu je Met Filips mogao do izjednačenja ali je Čarli Danijels spasao siguran pogodak.

Na stadionu Stouka su viđena četiri godišnja doba tokom meča protiv Karamela, ali su se u smenjivanju jake vejavice i sunčanih perioda bolje snašle Karamele koje su slavile sa 2:1.

Fudbaler Stouka Čarli Adam je zbog prekršaja nad Vejnom Runijem zaslužio direktni crveni karton u 30. minutu. Everton je poveo preko Čenka Tosuna u 69. minutu iz situacije kada sudija nije registrovao ofsajd, dok je skor poravnao Maksim Čupo-Motan u 77. minutu.

Na kraju je pobedu Evertonu svojim drugim golom na utakmici obezbedio Tosun u 84. minutu, posle asistencije Volkota.

U trećoj utakmici dana fudbaleri Kristal Palasa, koje je sa kapitenskom trakom na ruci predvodio srpski reprezentativac Luka Milivojević, pobedili su na gostovanju Hadersfild sa 2:0.

Džejms Tomkins je u 23. minutu doneo prednost Palasu, dok je konačnih 2:0 postavio Luka Milivojević u 68. minutu sa penala. Zanka je prethodno faulirao Tauzenda, a Milivojević je bio siguran za svoj šesti pogodak sa penala u sezoni, više od svih drugih igrača u ligi.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.