Salah slomio Orlove, Milivojeviću novi penal rulet

Fudbal - video 31. mar 201815:13 > 15:44
Clive Brunskill, Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su na gostovanju Kristal Palas posle preokreta rezultatom 2:1, u okviru 32. kola Premijer lige.

Strelci za Liverpul bili su Sadio Mane u 49. i Mohamed Salah u 84. minutu, dok je jedini gol za Kristal Palas postigao srpski vezista Luka Milivojević u 13. minutu sa penala.

Orlovi su poveli u 13. minutu kada je svoj sedmi pogodak sa bele tačke u sezoni postigao srpski reprezentativac i kapiten Palasa Luka Milivojević. Prethodno je golman Liverpula Loris Karijus u svom šesnaestercu faulirao napadača tima iz Londona Vilfrida Zahu.

Na početku drugog poluvremena Redsi su uspeli da izjednače pošto je Džejms Milner prošao po desnoj strani terena, odlično uposlio Manea, kome nije bilo teško da sa nekoliko metara bez problema matira golmana Henesija.

U nastavku je ofanzivac Palasa Kristijan Benteke imao dve sjajne prilike u roku od samo dva minuta, ali su obe otišle u neprovat.

Engleski sudija Nil Svarbrik je u nastavku meča propustio da pokaže drugi žuti karton Maneu zbog sklanjanja lopte rukom, pošto je prethodno „požuteo“ u prvom delu igre.

Do kraja susreta nije viđeno previše prilika na obe strane, ali je čovek odluke ponovo bio egipatski napadač u redovima Liverpula Mohamed Salah.

Salah je u 84. minutu posle dodavanja Endrjua Robertsona bio na pravom mestu, prihvatio loptu u šesnaestercu Palasa i hladnokrvno je smestio u mrežu golmana Henesija.

Salahu je to bio 29. gol u sezoni u Premijer ligi, gde je najbolji strelac, a 37. u sezoni ukupno u svim takmičenjima. On je takođe izjednačio rekord Didijea Drogbe po broju golova u sezoni PL, računajući afričke igrače.

Liverpul je pobedio u elitnom rangu engleskog fudbala kao gost 679. put u istoriji, čime se izjednačio sa Arsenalom, koji ima isto toliko.

Redsi su izbili na drugo mesto na tabeli Premijer lige sa 66 bodova, dok Mančester Junajted ima bod manje. Kristal Palas je na 16. poziciji sa 30 bodova.