Tadić junak Sautemptona, petarda Palasa

Fudbal - video 28. apr 201817:52 > 17:55
Getty images, Michael Regan

Subotnje mečeve od 16 časova 36. kola Premijer lige obeležio je ubedljiv trijumf Kristal Palasa protiv Lestera i sjajna partija Dušana Tadića u pobedi Sautemptona.

Sveci su poveli u 25. minutu. Tadića je Lemina bukvalno spojio sa golom, a reprezentativac Srbije je mirno plasirao u suprotan ugao pored nemoćnog Asmira Begovića. U nadoknadi prvog poluvremena gosti su došli do izjednačenja, a posle kornera grešku odbrane domaćih iskoristio je Džošua King. Pobedu Sautemptonu doneo je Dušan Tadić sjajnim udarcem spoljnom sa ivice šesnaesterca. Ovom pobedom Sveci su došli na samo bod od Svonsija, od kog ima utakmicu više, ali i na tri od Hadersfilda, koji je poražen od Evertona. Karamele su slavile 2:0, a golove su postigli Dženk Tosun i Uman Nijase.

Bodove spasa osvojio je Kristal Palas, pošto je ubedljivo savladao demotivisani Lester na Selhurstu 4:0. Briljirao je Vilfred Zaha, koji je postigao prvi gol, asistirao kod drugog Mekarturu, a i kod četvrtog je odlučujuće uticao, pošto je posle njegovog šuta odbijenu loptu u gol poslao Van Anholt. Treći gol delo je Loftusa Čika, koga je sjajno proigrao Saho i spojio sa golom. Konačan rezultat postavio je Kristijan Benteke, maltene čim je ušao u igru, iz penala i to mu je tek drugi gol ove sezone. Lester je u 56. minutu kod 2:0 za Palas ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Olbrajtona.

Posle serije od četiri pobede i praktično obezbeđenog opstanka Njukasl je neprijatno iznenadio na Sent Džejms Parku minimalnim porazom od fenjeraša VBA. Jedini gol postigao je Met Filips u 29. minutu. Gosti su ovim trijumfom sačuvali teoretske šanse da se bore za opstanak, pošto imaju sada 28 bodova, pet manje od Svonsija, koji ima i dve utakmice manje.

Jedini meč bez golova odigran je na Turf Muru između Barnlija i Brajtona. Domaćoj ekipi potreban je još samo bod u naredna dva kola da obezbedi plasman u evro kupove prvi put posle pola veka.