Minimalac Čelsija, Fabregas u elitnom društvu

Fudbal - video 28. apr 201820:06 > 20:26
Stu Forster, Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija pobedili su Svonsi na gostovanju rezultatom 1:0 u 36. kolu Premijer lige.

Jedini pogodak na meču je viđen već u 4. minutu, kada je do šesnaesterca Svonsija prošao Eden Azar, spoljnom stranom stopala desne noge pronašao Seska Fabregasa, koji je šutirao odmah i levicom savladao Lukaša Fabijanskog.

U nastavku susreta je viđena izjednačena igra, Čelsi je pretio preko kontranapada, dok je Svonsi bio bolji u drugom delu igre, a na samom kraju propustio je dve dobre šanse kada su šutirali Vejn Ratlidž i Tomas Kerol.

Fabregas je postao prvi igrač van Velike Britanije, koji je u Premijer ligi uspeo da dođe do cifre od 50 postignutih golova i 100 asistencija. Pre Španca su to samo još učinili Vejn Runi, Rajan Gigs i Frenk Lampard.

30-godišnji španski fudbaler je u Premijer ligi zaigrao 2004. godine u dresu Arsenala, a posle perioda u Barseloni od 2011. do 2014. godine prešao je u Čelsi.

Fabregas je takođe postao i treći Španac koji je u PL prešao granicu od 50 golova. Isto su učinili Fernando Tores i Dijego Kosta.

Čelsi je peti na tabeli sa 66 bodova i još uvek ima šansu za četvrtu poziciju i plasman u Ligu šampiona, dok je Svonsi na 17. mestu sa 33 boda, jednim više van zone ispadanja.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.