Fudbal 15.05.2018 | 22:48

Pobeda 0:0 – Vila protiv Fulama za Premijer ligu

Middlesbrough FC

Fudbaleri Aston Vile boriće se u finalu plej ofa za mesto u Premijer ligi sa Fulamom. Klub iz Birmingema igrao je u revanšu bez golova sa Midlzbroom, pa je minimalna pobeda u gostima bila dovoljna za prolazak u završnu predstavu.

Jack Grealis

Clive Mason/Getty Images

Meč na Vila Parku bio je tek malo bolji od uvodnog duela na Riversajdu, koji je odlučio gol Mileta Jedinka.

Vila je bila znatno opasniji tim, a u prvom poluvremenu najbliži golu bili su kada je posle pola sata Džordž Frend herojskom intervencijom na svom petercu sprečio laganu egzekuciju Konora Hurihena na dodavanje Alberta Adome.

Brit Asombalonga se retko video na terenu,a najbolji uitsak je ostavio u 43. minutu, kada je proleteo pored Džona Terija, uleteo u 16m, gde su dva defanzivca jedva zaustavila.

U drugom poluvremenu raspoloženi Daren Rendolf održao je Boro u borbi za finale serijom odbrana, od kojih su se izdvojile one protiv Luisa Grabana sa peterca i Džeka Griliša sa 20 metara.

Iako su jurili rezultat, gosti do same završnice nisu šutnuli u okvir gola Sema Džonstona, a kad su to prvi put učinili (86. minut) pogrešio je Majk Din. Golman Vile bio je van 16m kada je rukom zaustavio lob Adame Traorea, ali je Din pokazao samo žuti karton. Iz slobodnog udarca koji je usledio Stjuart Dauning pogodio je prečku.

Sport klub

Prilika više nije bilo, pa će Vila imati priliku da se posle dvogodišnje pauze vrate u elitni rang, u kojem su proveli prve 24 sezone po osnivanju Premijer lige.

Finalni meč na programu je u subotu, 26. maja na Vembliju. Pobeda u najskupljem fudbalskom meču sezone garantuje 160 do 180 miliona funti pobedniku, nešto više od 100 miliona kao minimalna TV prava u sledećoj sezoni Premijer lige, a i u slučaju ispadanja u naredne četiri godine klub bi dobio „finansijski padobran“ od između 60 i 80 miliona funti.

Fulam je u drugom polufinalu izbacio Darbi Kaunti, pobedom 2:0 posle minimalnog poraza u prvom meču.

Direktan plasman u elitu izborili su Vulverhempton Vonderersi i Kardif Siti.