Rišarlisona samo pregledi dele od Evertona

Brazilac Rišarlison, koji je prošle sezone solidno igrao za Votford, posle samo godinu dana promeniće sredinu i pojačaće Everton.

Richarlison

Julian Finney/Getty Images

Ovih dana se pojavila vest da je Everton spreman da kupi ofanzivnog veznog igrača za 56 miliona evra, a "Sky Sports" je objavio vest da su se dva kluba dogovorila oko ove sume i da je Brazilac već u Liverpulu na lekarskim pregledima. Ovo je prvo pojačanje Karamela u ovom prelaznom roku a ostaje da se vidi da li i poslednje, pošto je u januaru obavljen veliki posao dovođenjem Dženka Tosuna i Tija Volkota.

U prošloj sezoni Rišarlison je odigrao 41 utakmicu u svim takmičenjima za Votford i postigao pet golova. Tih pet golova postigao je na uvodnih 12 utakmica i mnogo je bolje igrao dok je trener Stršljenova bio sadašnji glavnkomandujući Evertona Marko Silva. Ukoliko se realizuje ovaj transfer a sva je prilika da hoće, Rišarlison će biti najskuplji igrač u istoriji Evertona.