Komjuniti Šild – Aguero za prvi trofej Građana u sezoni

Fudbal - video 5. avg 201817:42 > 17:55
Michael Regan, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Sitija osvojili su trofej "Komjuniti Šild" pošto su u meču na "Vembliju" savladali Čelsi sa 2:0.

Heroj pobede Građana je bio argentinski napadač Serhio Aguero, koji je bio strelac u 13. i 58. minutu.

Argentinac je do svog prvog gola na meču došao posle akcije u kojoj mu je vezista Fil Foden ostavio loptu na ivici šesnaesterca, da bi Aguero preciznim udarcem po zemlji matirao golmana Čelsija Vilija Kabaljera.

Do kraja poluvremena Siti je vrebao iz kontranapada, bio je generalno bolji, dok Čelsi bez Azara i Kantea nije bio toliko opasan po protivnički gol.

Pitanje pobednika je rešeno posle 13 minuta igre u drugom poluvremenu, kada je Aguero postigao još jedan pogodak. Asistent je ovoga puta bio Bernarndo Silva, koji je odlično primetio utrčalog Aguera, kome nije bilo teško da još jednom savlada Kabaljera.

Do kraja meča je Siti bio bolji rival, imao je još nekoliko odličnih prilika, ali su londonski Plavci uspeli da se odbrane, ali nisu mogli do počasnog gola.

U meču između pobednika FA kupa (Čelsi) i prvaka Premijer lige (Siti) je razbijeno jedno „prokletstvo“. Poslednji aktuelni šampion, koji je osvojio „Komjuniti Šild“ bio je Mančester Junajted 2013. godine, ali su sada Građani prekinuli taj niz. Loše vesti pred početak sezone bi mogle da im budu te da je poslednji osvajač ovog trofeja potom bio i šampion još 2010. godine (Mančester Junajted).

Serhio Aguero je postao i prvi fudbaler u istoriji Mančester Sitija, koji je postigao 200 golova, a zaustavio se na 201.

Mančester Siti je po peti put u svojoj istoriji osvojio „Komjuniti Šild“, pošto je do ovog trofeja dolazio i 1937, 1968, 1972. i 2012. godine.

Menadžer kluba iz Mančestera Pep Gvardiola je stigao do svog trećeg trofeja u engleskom klubu, pošto je prošle sezone osvojio Premijer ligu i Liga kup.