Getty images/Michael Regan

11.08.2018 | 17.51

Šlup i Zaha pokvarili Jokanov debi u PL, furiozni Čelsi

U prvom kolu Premijer Lige, Fulam srpskog menadžera Slaviše Jokanovića poražen je na svom "Krejven Kotidžu" u gradskom derbiju od Kristal Palasa rezultatom 2:0.

jokanović

Christopher Lee Getty Images Sport

Aleksandar Mitrović i Luka Milivojević bili su u startnim postavama, a gosti su stigli do prednosti u 41. minutu, kada se Džefri Šlup odlično snašao u šesnaestercu i poslao loptu pod prečku.

Pre toga je golman Palasa Henesi imao nekoliko sjajnih intervencija, između ostalog zaustavio je i jedan pokušaj Mitrovića.

Tim Roja Hodžsona potvrdio je trijumf deset minuta pre kraja, kada je Vilfred Zaha iskoristio pravovremeno dodavanje Van Bisake i postigao drugi gol za svoju ekipu.

Na debiju novog menadžera Sarija u Premijer Ligi, Čelsi je pružio impresivnu partiju i savladao Hadersfild u gostima 3:0.

Ngolo Kante je postigao prvi gol posle ubačene lopte Vilijana, Žorginjo je iz jedanaesterca povisio na 2:0, a Pedro je u finišu posle prodora rezerviste Edena Azara postavio konačnih 3:0.

Votford je savladao Brajton 2:0, a briljirali su dvostruki strelac Roberto Pereira i dvostruki asistent Hose Holebas.

Posebno efektan bio je prvi gol koji je Pereira postigao volej-udarcem nakon kornera. Bornmut je istim rezultatom dobio Kardif, a strelci su bili Rajan Frejzer i Kalum Vilson u poslednjem minutu.