Getty images/Michael Regan

11.08.2018 | 20.23

Vulvsi i Everton podelili bodove u uzbudljivom duelu

Everton FC

U poslednjem subotnjem meču u okviru prvog kola Premijer Lige Vulverhempton i Everton igrali su nerešeno 2:2.

Richarlison

Laurence Griffiths Getty Images Sport

Duel dva tima koje sa klupe predvode portugalski menadžeri, bolje su započeli gosti i poveli u 17. minutu preko Brazilca Rišarlisona.

Šok za Karamele usledio je četiri minuta pre kraja poluvremena, kada je iskusni Fil Jagjelka zbog oštrog starta ispred svog šesnaesterca dobio direktan crveni karton.

Iz slobodnog udarca koji je usledio, Ruben Neves je na majstorski način uspeo da izjednači.

Premier League

I sa desetoricom igrača na terenu, Everton je ponovo stigao do prednosti, Rišarlison je u 67. minutu nakon lepe akcije postigao drugi gol, i već počeo da se isplaćuje svojoj ekipi, koji ga je platio skoro 50 miliona evra.

Deset minuta pre kraja, Vulvsi su ipak iskoristili brojčanu prednost na terenu da stignu do izjednačenja, ponvo je jedan od aktera bio Neves, koji je uputio centaršut za novajliju iz Benfike Raula Himeneza, a ovaj glavom savladao Pikforda.

Meksikanac je tako postao još jedan igrač na ovom meču koji je zatresao mrežu već na debiju za svoj klub.

Pogledajte izveštaj sa prethodno odigranih mečeva u subotu.