Emeri: Poraz je frustrirajuć, treba da napredujemo

Shaun Botterill, Getty Images

Novi menadžer Arsenala Unai Emeri debitovao je porazom u Premijer ligi, pošto je na "Emirejtsu" bolji bio aktuelni šampion Mančester Siti sa 2:0.

Građani su u odbranu titule krenuli golovima Rahima Sterlinga u 14. i Bernarda Silve u 64. minutu, dok je Tobdžije posle više od dve decenije u Premijer ligi vodio novi menadžer, a ne Arsen Venger.

Nova era je počela porazom, a menadžer Arsenala Unai Emeri tvrdi da je za napredak potrebno vreme.

„U prvom poluvremenu mislim da je Siti bio malo bolji od nas, a rezultat od 1:0 bio je šansa za promenu u drugom delu igre. Bila je potrebna vera u naše sposobnosti, kao i više agresivnog presinga. U drugom poluvremenu smo bili bolji kada smo probijali njihove liniju odbrane, ali drugi gol je ograničio naše šanse. Mi smo nov tim, koji mora da napreduje. Za mene je frustrirajuće što smo izgubili, ali to je još samo jedno iskustvo ka napretku. Dobro je što smo u prvom meču igrali protiv Mančester Sitija, ali je možda i otežavajuće pred nastavak sezone. Imamo još puno rada ispred nas, ali tek smo počeli“, rekao je Emeri.

Tobdžije u drugom kolu očekuje novi težak zadatak pošto će 18. avgusta gostovati Čelsiju na „Stamford Bridžu“.