Bez golova u Velsu, Kenedi promašio penal u 96. minutu

Fudbal - video 18. avg 201815:39 > 15:44
Dan Mullan/Getty Images

U prvom meču drugog kola u engleskoj Premijer ligi fudbaleri Kardifa remizirali su na domaćem terenu sa Njukaslom bez golova u susretu koji je obeležila veoma dramatična završnica.

U prvom poluvremenu viđena je najzanimljivija situacija do samog kraja meča – Kenedi je bio fauliran nakon jednog duela, ali je potom u besu šutnuo Krega Posona.

Njukasl je imao dve najbolje šanse na meču, ali je golman domaćih Nil Eteridž oba puta bio siguran.

U 66. minutu tim sa severoistoka Engleske ostao je sa igračem manje na terenu, pošto je Ajzak Hejden veoma grubo i sa podignutom nogom uklizao i oborio vezistu Velšana Džoša Marfija.

U samom finišu meča, petom minutu sudijske nadoknade, delovalo je da je Njukasl nadomak trijumfa, kada je Japanac Jošinori Muto prošao po levoj strani i centrirao. Kapiten i defanzivac Kardifa Šon Morison uklizao je u pokušaju da zaustavi centaršut, ali je ostavio visoko podignutu ruku i na ivici šesnaesterca skrivio kazneni udarac za Njukasl u samom finišu meča.

Tragičar je bio Brazilac Kenedi, koji je veoma loše izveo jedanaesterac koji je Eteridž odbranio, pa je meč okončan bez golova.

Bio je ovo prvi bod u sezoni za oba tima – u prvom kolu Njukasl je izgubio od Totenhema 2:1, dok je na otvaranju sezone od Kardifa sa 2:0 bolji bio Bornmut.

U mečevima koji počinju u 16 časova sastaju se Everton i Sautempton, Lester i Vulverhempton, Totenhem i Fulam i Vest Hem i Bornmut, dok od 18 časova i 30 minuta igraju Čelsi i Arsenal u derbiju dana.