Jan Kruger, Getty Images Sport

22.08.2018 | 12.35 > 12:41

Rišarlison: Najbolji strelac i Liga šampiona

Evertonov napadač Rišarlison sjajno je počeo sezonu u dresu Karamela, a cilj mu je da bude najbolji strelac Premijer lige.

Sigurdson i Rišarlison

Dvadesetjednogodišnji brazilski internacionalac je ovog leta iz Votforda došao na "Gudison" za 44 miliona evra, a u prve dve utakmice u šampionatu postigao je tri gola.

"Bolje sam pripremljen, već sam upoznat sa ritmom i stilom igre u Premijer ligi. To će mi pomoći da postignem mmnogo. Želim da postnem najbolji strelac prvenstva i pomognem Evertonu da se plasira u Ligu šampiona. Naravno, cilj je i da dobijem poziv u reprezentaciju Brazila," rekao je Rišarlison, iza koga je samo jedna sezona na Ostrvu.

Sport klub

Brazilac je karijeru počeo u timu Amerika Mineiro, a u Votford je došao iz Fluminensea.

Silno pojačani Everton je u prva dva kola osvojio četiri boda, a u subotu gostuje Bornmutu koji je ostvario maksimalan učinak na startu šampionata.