LK: Serlot srušio Labudove, Fulam siguran i bez Mitra

Fudbal - video 28. avg 201823:01 > 23:03
Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbaleri Kristal Palasa plasirali su se u 1/16 finala Liga Kupa pobedom nad Svonsijem na strani 1:0.

Jedini pogodak za londonski klub postigao je Norvežanin Aleksander Serlot u 70. minutu.

Kristal Palas je igrao u izmenjenom sastavu, Luka Milivojević nije bio ni u 18, ali je uprkos tome bio bolji rival tokom cele utakmice i na kraju zasluženo slavio.

U drugu rundu plasirao se Fulam. Ekipa Slaviše Jokanovića pobedila je Ekseter na Krejven Kotidžu sa 2:0, golovima Kamare u četvrtom i 48. minutu. Kotidžersi, za koje nije igrao Aleksandar Mitrović, dominirali su tokom svih 90 minuta igre, o čemu svedoči i 21 udarac ka golu rivala.

Jednako sigurni bili su i Vulvsi, koji su u Šefildu savladali Venzdej golovima Bonatinija u 53. i Košte u 85.

Bornmut trijumfom protiv MK Donsa kod kuće sa 3:0. Strelci za Trešnjice bili su Muset u 15, Frejzer u 37. i Ajb u 90+1. minutu.

Lester je bio još efikasniji protiv Flitvuda na King pauer stadionu – 4:0. Lisice je u vođstvo doveo Fuks u osmom, da bi Ibora u 39. povisio na 2:0. Posle gola Ihenača u 46. pitanje pobednika je bilo rešeno, a konačan rezultat postavio je Gezal u 71.

U jedinom duelu dva premijerligaša, Sautempton je pobedio Brajton na strani sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Čarli Ostin u 88. minutu.

Dva kluba iz elite nisu uspela da prođu dalje. U pitanju su Kardif i Hadersfild. Velšani su kod kuće poraženi od Noriča sa 3:1, a bolji od Hadersfilda bio je Stouk 2:0. Vest Hem je sa 3.1 srušio Vimbldon na strani.

Ostali rezultati:

Blekburn – Linkoln 4:1, Brentford – Čeltenhem 1:0, Barton – Aston Vila 1.0, Donkaster – Blekpul 1:2, Hal – Derbi 0:4, Lids – Preston 0:2, Midlzbro – Rohdejl 2:1, Njuport – Oksford 0:3, KPR – Bristol Rovers 3:1, Volsol – Maklsfild 3:4 (posle penala), Vajkomb – Forest Grin 3:2 (posle penala), VBA – Mensfild 2:1.