Remi u „Old farmu“, Bristol ubedljiv sa Blekburnom

Fudbal - video 2. sep 201816:28 > 16:33
Stephen Pond/Getty Images

U subotu su u okviru šestog kola engleskog Čempionšipa odigrana dva meča – Ipsvič i Norič su remizirali u derbiju istočne Engleske, dok je Bristol bio ubedljiv kod kuće u meču sa Blekburnom.

Pred 25 hiljada na Portman Roudu u Ipsviču domaćin je remizirao sa Noričom rezultatom 1:1. Bio je to 144. meč derbija istočne Engleske, često šaljivo nazvanog „Old farm.“

Ipsvič je u vođstvo doveo Velšanin Gvajon Edvards u 57. minutu, ali je bod Noriču doneo Nemac Moric Lajtner u 71.

Ipsvič je nakon remija i dalje u zoni ispadanja sa tri boda iz šest kola, dok je Norič nešto bolji sa pet bodova.

U drugom meču dana Bristol Siti je na Ešton Gejt stadionu slavio protiv Blekburn Roversa rezultatom 4:1, iako je gost poveo u 13. minutu preko Čarlija Malgrua. Tada je usledila daleko bolja igra domaćina, pa su gol Blekburna do kraja meča redom pogađali Džoš Braunhil u 38, Marli Votkins u 55, Senegalac Famara Djediju u 73. minutu i Marlon Pek u 82. minutu.

Bila je to treća pobeda Bristola zaredom u Čempionšipu, pa je Bristol Siti na šestoj poziciji sa 11 bodova, dok je Blekburn 13. sa devet bodova.

U poslednjem meču subotnjeg programa u Čempionšipu Svonsi je sa igračem manje slavio protiv Milvola.