SK
Fudbal 15.09.2018 | 20:21

Prvi poraz Votforda, Junajtedu pobeda na Vikaridž roudu

Fudbaleri Mančester junajteda došli su do treće pobede u sezoni na gostovanju Votfordu.

Ross Kinnaird, Getty Images Sport

Crveni Đavoli su slavili sa 2:1, i naneli Votfordu prvi poraz u novoj sezoni.

Oba tima krenula su napadački u ovaj meč. Nakon prilike u kojoj se našao Pol Pogba za Junajted, sa druge strane je u 17. minutu odlično je šutirao Troj Dini, ali David de Hea je uspeo vrhovima prstiju da izbije loptu i sačuva svoj gol.

U 24. minutu je gol Aleksisa Sančeza poništen zbog ofsajda, iako se igrač Mančestera nije slagao sa odlukom sudije da je u nedozvoljenoj poziciji.

Crveni đavoli do vođstva dolaze u 35. minutu preko Romelua Lukakua koji loptu u mrežu ne šalje ni nogom ni glavom, već telom.

Samo tri minuta kasnie, Kris Smoling postiže fenomenalan gol za 2:0 za Murinjovu ekipu. Lopta je ubačena iz kornera, a Smoling je u petercu praktično sam sebi namestio loptu grudima i sjajnim šutem smestio je u mrežu.

Igrao se 65. minut kada su Stršljenovi uspeli da zatresu mrežu rivala. Abdulaje Dukure je odlično poslao loptu za Andrea Greja koji je šalje uza De Heinih leđa.

Na tabeli je nakon nekompletnog petog kola prvi Čelsi koji je uz Liverpul jedina neporažena ekipa, ali Plavci imaju bolju gol razliku od tima sa Enfilda.

Mogao je Junajted i do ubedljivije pobede, ali napadi u finišu meča ostali su bez realizacije. U poslednjim minutama meča do gola je preko Dukurea mogao i Votford, ali je De Hea bio siguran.

U trećem minutu nadoknade, Nemanja Matić dobio je drugi žuti karton, a Votford je bukvalno u poslednjim sekundama meča propustio priliku da dođe bar do boda.

U nedelju se igraju dva meča. Od 14:30 se sastaju Vulverhempton i Barnli, a od 17:00 svoj meč igraju Everton i Vest Hem.