Burnley FC

Fudbaleri Vulverhemptona stiglu su na svom terenu do druge pobede u sezoni. U petom kolu tim Nuna Espirita Santa bio je bolji od Barnlija.

Vulverhempton, Wolves

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Vulverhemptona zabeležili su drugu pobedu u Premijer ligi i nastavili seriju nepobedivosti na svom terenu od kada ekipu predvodi Nuno Espiritio Santo. Na prethodnih 28 mečeva kod kuće doživeli su samo dva poraza.

Vulvsi su nova tri boda upisali minimalcem protiv Barnlija kome je ovo četvrti vezani poraz u sezoni u kojoj ima samo bod osvojen u prvom meču. Vulvsi sada na devetom mestu imaju osam bodova.

Jedini gol na meču postigao ej u 61. minutu Raul Himenez na asistenciju Meta Doertija. Himenezu je ovo drugi gol u ovoj sezoni, a na megdan Barnliju izašao je i pored povrede zadobijene tokom reprezentativne pauze.

Mogao je Vulverhempton i do ubedljivije pobede, ali su česte prilike koje su igrači novajlije u ligi imali bile neprecizne ili je na visina zadatka bio Džo Hart.

Sa druge strane, Barnli je imao samo jednu priliku, kada je u 67. minutu Matej Vidra izblokiran nakon dobrog šuta.