SK

16.09.2018 | 18:46

Čekićem po karamelama: Konačno pobeda Vest Hema

Odličan meč odigrali su Everton i Vest Hem u petom kolu Premijer lige, a do tri boda došli su Čekićari koji su konačno, nakon četiri poraza, došli do prve pobede u sezoni. Everton je doživeo prvi poraz.

Marko Arnautović

Catherine Ivill/Getty Images

Iako je Vest Hem tim protiv koga je Everon zabeležio najviše pobeda i postigao najviše golova, pokazalo se da ta istorija i statistika danas nisu imale mnogo uticaja.

Poveo je Vest Hem u 11. minutu nakon odlične akcije. Marko Arnautović je nesebično dodao loptu do Andreja Jermolenka kome nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu.

Sjajan fudbal i velika borba krunisani su još jednim golom u 31. minutu. Jermolenko je na najbolji način začinio prvi start ove sezone i postigao još jedan gol. Ovoga puta pomogao mu je Mark Nobl.

Everton je u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu uspeo da smanji na 2:1 golom Gilfija Sigurdsona, ali u nastavku nije uspeo da iskoristi taj detalj kasno postignutog gola. Sigurdsonu je ovo prvi gol od 10. februara, a 47. koji je postiga u Premijer ligi. Tek treći koji je postigao glavom.

Vest Hem je i u nastavak ušao agresivnije i odlučnije, a na 3:1 povisio je Marko Arnautović u 61. minutu odličnim golom na dodavanje Pedra Obianga. Arnautović je do sada postigao tri od pet golova koje je njegov tim zabeležio ove sezone. Učestvovao je od početka kalendarske godine u 16 golova Vest Hema, po čemu je od njega za svoj tim korisniji samo Mohamed Salah iz Liverpula.

Nije se predavao Everton, ali nije ni uspevao da dođe do novog gola. Najbolju priliku tim iz Liverpula propustio je u 85. minutu kada je Niase pogodio prečku.

Peto kolo biće zaključeno u ponedeljak kada svoj meč odigraju Sautemšton i Brajton. Ovaj meč počinje u 21 sat, a prenos je na Sport Klubu HD.