Superiorni Građani i Redsi, Vukovi zaustavili Đavole

Fudbal - video 22. sep 201817:43 > 18:09
Dan Mullan, Getty Images Sport

U subotu u popodnevnom terminu u Premijer ligi je odigrano šest mečeva 6. kola, a sigurne pobede su ostvarili Mančester Siti i Liverpul, dok je Mančester Junajted ostao bez celog plena protiv Vulverhemptona.

Legendarni ser Aleks Ferguson se posle moždanog udara i oporavka vratio na tribine „Old Traforda“, ali je mogao da gleda samo remi Murinjovih izabranika protiv Vulverhemptona 1:1.

Brazilac Fred je u 18. minutu postigao prvi pogodak u dresu Junajteda, dok je Vukovima bod doneo Žoao Mutinjo u 53. minutu. Vulverhempton je odigrao veoma dobar meč, više puta je ugrozio gol Davida de Hee, ali je Španac bio sjajan.

Nemanja Matić na ovom meču nije igrao za Mančester Junajted, pošto je suspendovan zbog crvenog kartona na utakmici protiv Votforda.

Liverpul je pobedio Sautempton lako sa 3:0, a strelci za Redse su bili Žoel Matip u 21, Mohamed Salah u 45+3. minutu, dok je sopstvenu mrežu zatresao fudbaler Svetaca Vesli Hut u 10. minutu.

Redsi imaju 18 bodova, dok ih sa 16 prati Mančester Siti, koji je deklasirao Kardif u Velsu sa 5:0. Građani su do ubedljivog trijumfa došli golovima Aguera u 32, Bernarda Silve u 35, Ilkaja Gundogana u 45, dok je Rijad Marez bio strelac u 67. i 89. minutu.

Kristal Palas i Njukasl su odigrali bez golova, dok je Luka Milivojević bio kapiten Orlova svih 90 minuta.

Sjajan je bio i Barnli, koji je sa 4:0 slomio Bornmut. Golove za tim menadžera Dajča postigli su Vidra u 39, Lenon u 41. i Ešli Barns u 83. i 88. minutu.

Lester je nadigrao Hadersfild sa 3:1 na svom terenu, iako su gosti poveli preko Jorgensena u 5. minutu. Preokret Lisicama su doneli Ihenačo u 19, Medison u 66. i Vardi u 75. minutu.