Klop: Pobeda bez primljenog gola je uvek važna

Fudbal - video 22. sep 201819:17 > 19:19
Jan Kruger/Getty Images

Menadžer Liverpula Jirgen Klop zadovoljan je rezultatom protiv Sautemptona, ali ističe da je igra mogla biti još bolja.

Crveni su savladali Svece na Enfildu sa 3:0, a sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu – Hud autogolom u 10, Matip u 21. i Salah u 45+3. pogađali su mrežu gostiju.

Rezultat je zaista dobar, a igra je mogla biti bolja. To je zbog promena koje sam napravio. Ideja je bila da igramo u drugačijem sistemu, ali nismo imali vremena za uigravanje. I Sautempton je bio dobar, falilo im je samo završni pas u našoj trećini. Dobro je što smo sačuvali mrežu„, kazao je Klop.

Đerdan Šaćiri je bio najzaslužniji za prvi gol, a Matip je prvi meč u sezoni od prvog minuta obeležio golom.

Šaćirijeva je imao veliki uticaj na našu igru, kao i Matip. Izuzetno mi se dopada kako su odigrali„.

Crveni imaju perfektan niz u Premijer ligi – šest od šest. Kad se tome doda i pobeda u Ligi šampiona, Klop ima razloga za zadovoljstvo.

Kul je pobeđivati, ali izazovi su pred nama. Ubrzo igramo sa Čelsijem u Liga kupu. Momci su u dobroj formi i to me ohrabruje„, zaključuje Nemac.

Posle meča u Liga kupu, Liverpul igra sa Čelsijem i u narednom kolu Premijer lige.