Lakazet i ofsajd Obamejanga za slomljene Karamele

Fudbal - video 23. sep 201818:37 > 18:57
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala su u 6. kolu Premijer lige savladali Everton na "Emirejtsu" rezultatom 2:0, što je četvrta pobeda u nizu ekipe Unaija Emerija u engleskom šampionatu.

Arsenal nije bio na nivou ranijih partija, ali je i pored toga došao do pobede, pošto je početkom drugog poluvremena sa dva gola rešio meč.

Na golu Arsenala je odličan bio Peter Čeh, koji je u nekoliko navrata zaustavio opasne napade i udarce fudbalera Evertona.

Tobdžije su došle u vođstvo u 56. minutu, kada je strelac bio francuski napadač Aleksandar Lakazet veoma lepim udarcem pod prečku gola Evertona, a posle nešto duže akcije svojih saigrača i asistencije Arona Remzija.

Arsenal je u tim momentima iskoristio nešto lošiji period u igri Evertona, te je samo tri minuta kasnije došao do novog gola i ispostaviće se konačnog rezultata.

Ozil je prošao po desnoj strani terena, ušao je u šesnesterac Evertona i loptu dodao ka Remziju, koji ju je petom prosledio do Pjera Emerika Obamejanga.

Fudbaler iz Gabona je lako poslao loptu u mrežu, ali je pre toga bio u očiglednom ofsajdu, što nije primetio pomoćnik glavnog sudije Džona Mosa, koji je bio u liniji sa Obamejangom.

Arsenal posle nove pobede ima 12 bodova na šestom mestu na tabeli, dok je Everton 12. sa duplo manje bodova. U narednom kolu Tobdžije dočekuju Votford, a Karamele su domaćini Fulamu.