Murinju svi krivi – novinari, sudije, navijači…

Fudbal - video 29. sep 201816:39 > 16:41
Shaun Botterill, Getty Images

Mančester junajted je porazom od Vest Hema zaokružio tešku nedelju, ali i produžio agoniju starta ovogodišnje sezone. I pored toga, menadžer Žoze Murinjo nakon meča nije osetio potrebu da preispita svoje odluke u vođenju tima. Svi su krivi sem, naravno, njega.

„Vi novinari i navijači, vi ste tražili da igra Marsijal. Svi mesecima pričate kako Marsijal mora da igra umesto Sančeza. Eto, stavio sam ga od starta meča i videli ste kako je to prošlo“, rekao je Murinjo.

Ali, nisu samo novinari, navijači i Marsijal krivi za poraz od Čekićara. Krive su, očekivano, i sudije.

„Kod prvog gola je bio ofsajd, a kod trećeg faul nad Rašfordom. Taj treći nam je ubio svaku nadu za preokret i igrači su potpuno psihički pali“, dodao je Portugalac.

„Tim je u ovaj meč ušao sa problemom morala zbog prethodnih rezultata, a onda smo u petom minutu već gubili 1:0. To nije najbolji način da se počne meč. Gol je postignut iz ofsajda. Da imamo VAR to ne bi bio gol. Linijski sudija je napravio grešku. U prvom poluvremenu smo imali dobru reakciju, ali ne i gol. Matić, Šo i Lindelof su pazili na Jermolenka, ali nismo uspeli da promenimo ništa. Gol iz ofsajda i autogol za 2:0 na poluvremenu. U nastavku smo pokušali da reagujemo i uspeli smo, ali njihov golman i centralni bekovi su bili dobri. Čestitam skautu koji je pronašao ovog dvadesetjednogodišnjeg beka, Diopa. Dečko je monstrum. Pogodlili smo za 2:1 i onda smo još jednom greškom sudije došli do 3:1 jer je bio faul na Rašfordu“, pojasnio je Murinjo.