Rastući trend u Premijer ligi i profesionalnom sportu generalno je da igrači pokrivaju usta rukom kada razgovaraju sa sudijama ili među sobom dok recimo spremaju izvođenje slobodnog udarca. Premijer liga će verovatno morati da nađe način da ovome stane na put.
Catherine Ivill/Getty Images
Premijer liga za sada nema načina da zabrani igračima i trenerima da pokrivaju usta rukama kako ne bi bilo moguće da im neko pročita sa usana šta izgovaraju. Dok njihove reči ostaju daleko od očiju javnosti, vlasnici TV prava su ljuti jer gledaoci ne dobijaju kompletan doživljaj. Neki kažu da će se zbog ovoga vlasnici TV prava žaliti Premijer ligi.
"Verovatno će se uskoro razgovarati o tome jer ovo nervira mnoge ljude. Plaćamo 13 miliona funti po meču i hoćemo da gledaoci imaju pun doživljaj. To treba da stane. Neće to promeniti život Premijer lige, ali je stvar principa. To je sve zabava, a zamislite da idete u pozorište i da glumci pokrivaju usta", kazao je jedan funkcioner Skaj televizije.
Iz Premijer lige su do sada poručili da im je problem jasan ali da malo mogu da urade kako bi zaustavili igrače da pokrivaju usta. Činjenica da isto rade i menadžeri će još više otežati eventualne pokušaje Lige da zabrani pokrivajne usta.
Menadžeri to rade kako "čitači sa usana" ne bi mogli da razotkriju njihove taktičke planove, ali je postalo veoma frustrirajuće za mnoge što i igrači posle meča pričaju jedni sa drugima uz ovaj vid diskrecije. Legenda Arsenala Ian Rajt je kazao da ga ovaj trend veoma nervira i da su prvi sa time počeli igrači Barselone.
Komentari (17)
Komentar je uspešno poslat.
Slanje komentara nije uspelo.
Neispravan kod, pokušajte ponovo
Dejan
Kakvo glupo poredjenje pozorista sa jednom fudbalakom utakmicom. Pa fudbaleri su tu da igraju fudbal a mi smo tu da to gledamo a ne treba da nas zanima sta fudbaleri ili menadzeri ragovaraju. Uostalom, zapitajte se da li taj razgovor fudbalera moze biti raazgovor na visokom nivou? Naravno da ne, i zato bolje da ne cujemo njihov dijalog nego samo da posmatramo njihove igre na terenu.
Odgovori 13 2Shwayze
Malo je glupo sa stavišta prava. Ali za nas koji gledamo meč bilo bi zanimljivije. Možda neko pola pola rešenje u toku meča neka se pokrivaju a posle tekme ne.
Odgovori 2 7Darko.
Ma da,najbolje da ih ozvucimo da cujemo sta kuci pricaju sa zenom i decom,dok su u wc-u...ajde da im ne dozvolimo da imaju ni trunku privatnosti...niko...sram vas bilo sa ovakvim pricama...pustite sport na miru tracare jedne
Odgovori 35 10