Fudbal - video 20. okt 201815:18 > 15:22
Paul Kane, Getty Images Sport

U prvom meču devetog kola Premijer lige gledali smo derbi u kome je Čelsi dočekao Mančester junajted i na kraju u nadoknadi došao do boda.

Getty Images Sport, Richard Heathcote

Još jednom je Mančester junajted pokazao karakter i bio je na korak od preokreta u velikom derbiju, ali Ros Barkli to nije dozvolio. Na kraju Čelsi – Mančester junajted 2:2.

Poveo je Čelsi u 21. minutu golom Antonija Ridigera nakon lepe asistencije Vilijana i to je bio rezultat koji je bio na snazi do 55. minuta. Vilijan je loptu odlično ubacio iz kornera, a Ridiger je sjajno glavom poslao u mrežu.

Entoni Marsijal je prvo izjednačio u 55. minutu, a 18 minuta kasnije doveo svoj tim u vođstvo.

Kod prvog gola Marsijal se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru, a kod drugog mu je Markus Rašford odlično dodao loptu nakon što ga je odbrana Plavaca praktično ostavila samog i nije mu bilo teško da postigne gol.

Nije Čelsi odustajao i u šestom minutu nadoknade Ros Barkli je pogodio za 2:2.

Nakon gola koji je postigao Barkli nastala je opšta gužva. Žoze Murinjo je iznerviran reakcijom i proslavom nekoga od Sarijevih pomoćnika skočio sa svoje klupe i pokušao fizički da se obračuna, a na kraju je došlo do koškanja i među samim igračima, ali sudija je na vreme odsvirao kraj.