Emeri: Rekord? Nije lako dobiti tri utakmice…

Europa League 26. okt 20180:11 > 0:12
Clive Mason/Getty Images

Menadžer Arsenala Unai Emeri kazao je posle 11. pobede u nizu da ne razmišlja o obaranju klupskog rekorda koji iznosi 14 uzastopnih trijumfa.

Londonski klub je savladao Sporting u Lisabonu u trećem kolu Lige Evrope 1:0 i tako nastavio sjajnu seriju. Za dostizanje klupskog rekorda, koji je postavljen 1987, Emerijevoj ekipi nedostaju tri pobede. Priliku za prvu imaće za vikend protiv Kristal Palasa u Premijer ligi.

Tri utakmice je mnogo. Ne razmišljamo tako. Zanima nas samo naredni meč, a to je Palas. Igraćemo na stadionu koji je kroz istoriju bio jako težak za Arsenal. Razmišljamo o pobedi, ali biće teško. Želimo da nastavimo niz, međutim, svesni smo da bismo mogli da izgubimo u svakom momentu„, jasan je španski stručnjak.

U duelu sa Sportingom, Tobdžije nisu blistale, a tri boda je doneo Dani Velbek u 78. minutu.

Nije bilo lako u prvom poluvremenu. Igralo se bez šansi. Ali, korak po korak počeli smo sa svojom igrom. Ovo je važan rezultat jer želimo prvo mesto u grupi, a Sporting je najveći rival za to„, zaključio je Emeri.

Arsenal posle tri kola LE ima devet bodova, a u narednom će dočekati lisabonsku ekipu na Emirejtsu.